Marktplatz /Kaiserstraße in Karlsruhe
Karl-Friedrich-Strasse 5,
76133Karlsruhe
The next departure is direction Spöck Richard-Hecht-Schule, Stutensee.
Route:
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 13:17:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 13:18:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 13:20:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 13:21:00
-
Essenweinstraße, Karlsruhe 13:23:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 13:24:00
-
Hirtenweg/Technologiepark, Karlsruhe 13:26:00
-
Rintheim Sinsheimer Straße, Karlsruhe 13:27:00
-
Hagsfeld Süd, Karlsruhe 13:28:00
-
Hagsfeld Bahnhof, Karlsruhe 13:29:00
-
Hagsfeld Geroldsäcker, Karlsruhe 13:31:00
-
Hagsfeld Jenaer Straße, Karlsruhe 13:32:00
-
Hagsfeld Reitschulschlag, Karlsruhe 13:33:00
-
Büchig, Stutensee 13:35:00
-
Blankenloch Süd, Stutensee 13:37:00
-
Blankenloch Tolna-Platz, Stutensee 13:38:00
-
Blankenloch Kirche, Stutensee 13:41:00
-
Blankenloch Mühlenweg, Stutensee 13:42:00
-
Blankenloch Nord, Stutensee 13:44:00
-
Friedrichstal Saint-Riquier-Platz, Stutensee 13:48:00
-
Friedrichstal Mitte, Stutensee 13:49:00
-
Friedrichstal Nord, Stutensee 13:50:00
-
Spöck Hochhaus, Stutensee 13:53:00
-
Spöck Richard-Hecht-Schule, Stutensee 13:54:00
Route:
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 13:22:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 13:23:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 13:25:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 13:26:00
-
Weinweg, Karlsruhe 13:28:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 13:29:00
-
Karlsruhe-Durlach 13:31:00
-
Durlach Hubstraße, Karlsruhe 13:32:00
-
Grötzingen 13:35:00
-
Grötzingen Oberausstraße 13:36:00
-
Grötzingen Krappmühlenweg 13:38:00
-
Berghausen Pfinzbrücke 13:40:00
-
Berghausen(Baden) 13:41:00
-
Berghausen Am Stadion 13:43:00
-
Söllingen Reetzstr. 13:45:00
-
Söllingen(b Karlsr) 13:46:00
-
Söllingen Kapellenstraße 13:48:00
-
Kleinsteinbach 13:51:00
-
Wilferdingen-Singen 13:53:00
-
Königsbach(Baden) 13:56:00
-
Bilfingen 13:59:00
-
Ersingen West 14:01:00
-
Ersingen 14:03:00
-
Ispringen 14:06:00
-
Pforzheim Hbf 14:10:00
-
Pforzheim Maihälden 14:19:00
-
Brötzingen Mitte 14:20:00
-
Brötzingen Sandweg 14:21:00
-
Brötzingen Wohnlichstraße 14:22:00
-
Birkenfeld(Enz) 14:24:00
-
Neuenbürg(Enz) 14:28:00
-
Neuenbürg(Enz) Süd 14:31:00
-
Neuenbürg(Enz) Freibad 14:33:00
-
Rotenbach(Enz) 14:34:00
-
Neuenbürg(Enz)-Rotenbach Eyachbrücke 14:36:00
-
Höfen(Enz) Nord 14:38:00
-
Höfen(Enz) Bf 14:40:00
-
Calmbach Bahnhof 14:43:00
-
Calmbach Süd 14:45:00
-
Bad Wildbad Nord 14:47:00
-
Bad Wildbad Bf 14:48:00
-
Bad Wildbad Uhlandplatz 14:51:00
-
Bad Wildbad Kurpark 14:52:00
Route:
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 13:23:00
-
Karlsruhe Mühlburger Tor 13:25:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 13:26:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 13:28:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 13:29:00
-
Karlsruhe Entenfang 13:30:00
-
Eckenerstraße, Karlsruhe 13:32:00
-
Rheinhafenstraße, Karlsruhe 13:33:00
-
Daxlanden Thomas-Mann-Straße, Karlsruhe 13:34:00
-
Daxlanden Karl-Delisle-Straße, Karlsruhe 13:36:00
-
Daxlanden Dornröschenweg, Karlsruhe 13:37:00
-
Daxlanden Nussbaumweg, Karlsruhe 13:38:00
-
Forchheim Leichtsandstr./Messe Karlsruhe, Rheinste 13:39:00
-
Forchheim Hallenbad, Rheinstetten 13:41:00
-
Forchheim Hauptstraße, Rheinstetten 13:42:00
-
Forchheim Oberfeldstraße, Rheinstetten 13:44:00
-
Mörsch Rösselsbrünnle, Rheinstetten 13:45:00
-
Mörsch Narzissenstraße, Rheinstetten 13:46:00
-
Mörsch Römerstraße, Rheinstetten 13:48:00
-
Mörsch Rheinaustraße, Rheinstetten 13:50:00
-
Mörsch Merkurstraße, Rheinstetten 13:52:00
-
Mörsch Am Hang, Rheinstetten 13:53:00
-
Mörsch Bach-West, Rheinstetten 13:54:00
Route:
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 13:25:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 13:26:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 13:27:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 13:29:00
-
Poststraße, Karlsruhe 13:30:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 13:32:00
-
Karlsruhe Albtalbahnhof 13:34:00
-
Dammerstock, Karlsruhe 13:37:00
-
Schloss Rüppurr, Karlsruhe 13:38:00
-
Rüppurr Ostendorfplatz, Karlsruhe 13:39:00
-
Rüppurr Tulpenstraße, Karlsruhe 13:41:00
-
Rüppurr Battstraße, Karlsruhe 13:42:00
-
Neuwiesenreben, Ettlingen 13:44:00
-
Wasen, Ettlingen 13:45:00
-
Erbprinz/Schloss, Ettlingen 13:47:00
-
Ettlingen Stadt 13:48:00
-
Albgaubad, Ettlingen 13:52:00
-
Spinnerei, Ettlingen 13:54:00
-
Busenbach 13:55:00
-
Reichenbach Kurpark, Waldbronn 13:58:00
-
Reichenbach(b. Ettlingen) 13:59:00
-
Langensteinbach Schießhüttenäcker, Karlsbad 14:02:00
-
Langensteinbach Bahnhof 14:03:00
-
Langensteinbach St. Barbara, Karlsbad 14:04:00
-
Spielberg 14:07:00
-
Ittersbach Industrie, Karlsbad 14:10:00
-
Ittersbach Bahnhof 14:13:00
-
Ittersbach Rathaus 14:15:00
Route:
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 13:27:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 13:28:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 13:30:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 13:31:00
-
Weinweg, Karlsruhe 13:33:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 13:35:00
-
Durlach Auer Straße/Dr.Willmar Schwabe, Karlsruhe 13:36:00
-
Durlach Friedrichschule, Karlsruhe 13:37:00
-
Durlach Schlossplatz, Karlsruhe 13:39:00
-
Durlach Turmberg, Karlsruhe 13:40:00
Route:
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 13:33:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 13:35:00
-
Kunstakademie/Hochschule, Karlsruhe 13:36:00
-
Synagoge, Karlsruhe 13:37:00
-
Lilienthalstraße, Karlsruhe 13:38:00
-
Duale Hochschule, Karlsruhe 13:39:00
-
Heidehof, Karlsruhe 13:40:00
-
Neureut Heide, Karlsruhe 13:42:00
-
Neureut Heide, Karlsruhe 13:44:00