Durlacher Tor in Karlsruhe
Durlacher Allee 1,
76131Karlsruhe
The next departure is direction Knielingen Nord, Karlsruhe.
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 12:16:00
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 12:18:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 12:19:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 12:20:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 12:22:00
-
Poststraße, Karlsruhe 12:23:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 12:25:00
-
Ebertstraße, Karlsruhe 12:28:00
-
Barbarossaplatz, Karlsruhe 12:29:00
-
Welfenstraße, Karlsruhe 12:30:00
-
ZKM, Karlsruhe 12:32:00
-
Arbeitsagentur, Karlsruhe 12:33:00
-
Lessingstraße, Karlsruhe 12:34:00
-
Weinbrennerplatz, Karlsruhe 12:35:00
-
Sophienstraße, Karlsruhe 12:36:00
-
Schillerstraße, Karlsruhe 12:37:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 12:39:00
-
Moltkestraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 12:40:00
-
Kußmaulstraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 12:41:00
-
Hertzstraße, Karlsruhe 12:43:00
-
Feierabendweg, Karlsruhe 12:44:00
-
Neureuter Straße, Karlsruhe 12:45:00
-
Knielingen Siemensallee, Karlsruhe 12:46:00
-
Knielingen Sudetenstraße, Karlsruhe 12:47:00
-
Knielingen Pionierstraße, Karlsruhe 12:48:00
-
Knielingen Egon-Eiermann-Allee, Karlsruhe 12:49:00
-
Knielingen Nord, Karlsruhe 12:51:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 12:20:00
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 12:21:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 12:23:00
-
Karlsruhe Mühlburger Tor 12:25:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 12:26:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 12:28:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 12:29:00
-
Karlsruhe Entenfang 12:30:00
-
Eckenerstraße, Karlsruhe 12:32:00
-
Rheinhafenstraße, Karlsruhe 12:33:00
-
Daxlanden Thomas-Mann-Straße, Karlsruhe 12:34:00
-
Daxlanden Karl-Delisle-Straße, Karlsruhe 12:36:00
-
Daxlanden Dornröschenweg, Karlsruhe 12:37:00
-
Daxlanden Nussbaumweg, Karlsruhe 12:38:00
-
Forchheim Leichtsandstr./Messe Karlsruhe, Rheinste 12:39:00
-
Forchheim Hallenbad, Rheinstetten 12:41:00
-
Forchheim Hauptstraße, Rheinstetten 12:42:00
-
Forchheim Oberfeldstraße, Rheinstetten 12:44:00
-
Mörsch Rösselsbrünnle, Rheinstetten 12:45:00
-
Mörsch Narzissenstraße, Rheinstetten 12:46:00
-
Mörsch Römerstraße, Rheinstetten 12:48:00
-
Mörsch Rheinaustraße, Rheinstetten 12:50:00
-
Mörsch Merkurstraße, Rheinstetten 12:52:00
-
Mörsch Am Hang, Rheinstetten 12:53:00
-
Mörsch Bach-West, Rheinstetten 12:54:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 12:20:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 12:21:00
-
Essenweinstraße, Karlsruhe 12:23:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 12:24:00
-
Hirtenweg/Technologiepark, Karlsruhe 12:26:00
-
Rintheim Sinsheimer Straße, Karlsruhe 12:27:00
-
Hagsfeld Süd, Karlsruhe 12:28:00
-
Hagsfeld Bahnhof, Karlsruhe 12:29:00
-
Hagsfeld Geroldsäcker, Karlsruhe 12:31:00
-
Hagsfeld Jenaer Straße, Karlsruhe 12:32:00
-
Hagsfeld Reitschulschlag, Karlsruhe 12:33:00
-
Büchig, Stutensee 12:35:00
-
Blankenloch Süd, Stutensee 12:37:00
-
Blankenloch Tolna-Platz, Stutensee 12:38:00
-
Blankenloch Kirche, Stutensee 12:41:00
-
Blankenloch Mühlenweg, Stutensee 12:42:00
-
Blankenloch Nord, Stutensee 12:44:00
-
Friedrichstal Saint-Riquier-Platz, Stutensee 12:48:00
-
Friedrichstal Mitte, Stutensee 12:49:00
-
Friedrichstal Nord, Stutensee 12:50:00
-
Spöck Hochhaus, Stutensee 12:53:00
-
Spöck Richard-Hecht-Schule, Stutensee 12:54:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 12:21:00
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 12:23:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 12:24:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 12:25:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 12:27:00
-
Poststraße, Karlsruhe 12:28:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 12:30:00
-
Karlsruhe Albtalbahnhof 12:32:00
-
Forchheim(b Karlsruhe) 12:39:00
-
Durmersheim Nord 12:44:00
-
Durmersheim 12:46:00
-
Bietigheim(Baden) 12:49:00
-
Ötigheim 12:52:00
-
Rastatt 12:56:00
-
Baden-Baden Haueneberstein 13:01:00
-
Baden-Baden 13:04:00
-
Sinzheim Nord 13:07:00
-
Sinzheim 13:09:00
-
Baden-Baden Rebland 13:12:00
-
Bühl(Baden) 13:17:00
-
Achern 13:25:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 12:23:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 12:24:00
-
Weinweg, Karlsruhe 12:26:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 12:28:00
-
Durlach Auer Straße/Dr.Willmar Schwabe, Karlsruhe 12:29:00
-
Durlach Gritznerstraße, Karlsruhe 12:30:00
-
Durlach Killisfeldstraße, Karlsruhe 12:31:00
-
Durlach Ellmendinger Straße, Karlsruhe 12:32:00
-
Durlach Ostmarkstraße, Karlsruhe 12:33:00
-
Durlach Schlesier Straße West, Karlsruhe 12:34:00
-
Durlach Steiermärker Straße, Karlsruhe 12:35:00
-
Durlach Zündhütle, Karlsruhe 12:36:00
-
Wolfartsweier Nord, Karlsruhe 12:39:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 12:25:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 12:26:00
-
Weinweg, Karlsruhe 12:28:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 12:29:00
-
Karlsruhe-Durlach 12:31:00
-
Durlach Hubstraße, Karlsruhe 12:32:00
-
Grötzingen 12:35:00
-
Grötzingen Oberausstraße 12:36:00
-
Grötzingen Krappmühlenweg 12:38:00
-
Berghausen Pfinzbrücke 12:40:00
-
Berghausen(Baden) 12:41:00
-
Berghausen Am Stadion 12:43:00
-
Söllingen Reetzstr. 12:45:00
-
Söllingen(b Karlsr) 12:46:00
-
Söllingen Kapellenstraße 12:48:00
-
Kleinsteinbach 12:51:00
-
Wilferdingen-Singen 12:53:00
-
Königsbach(Baden) 12:56:00
-
Bilfingen 12:59:00
-
Ersingen West 13:01:00
-
Ersingen 13:03:00
-
Ispringen 13:06:00
-
Pforzheim Hbf 13:10:00
-
Pforzheim Maihälden 13:19:00
-
Brötzingen Mitte 13:20:00
-
Brötzingen Sandweg 13:21:00
-
Brötzingen Wohnlichstraße 13:22:00
-
Birkenfeld(Enz) 13:24:00
-
Neuenbürg(Enz) 13:28:00
-
Neuenbürg(Enz) Süd 13:31:00
-
Neuenbürg(Enz) Freibad 13:33:00
-
Rotenbach(Enz) 13:34:00
-
Neuenbürg(Enz)-Rotenbach Eyachbrücke 13:36:00
-
Höfen(Enz) Nord 13:38:00
-
Höfen(Enz) Bf 13:40:00
-
Calmbach Bahnhof 13:43:00
-
Calmbach Süd 13:45:00
-
Bad Wildbad Nord 13:47:00
-
Bad Wildbad Bf 13:48:00
-
Bad Wildbad Uhlandplatz 13:51:00
-
Bad Wildbad Kurpark 13:52:00