Durlacher Tor in Karlsruhe
Durlacher Allee 1,
76131Karlsruhe
The next departure is direction Wolfartsweier Nord, Karlsruhe.
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 12:40:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 12:41:00
-
Weinweg, Karlsruhe 12:43:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 12:45:00
-
Durlach Auer Straße/Dr.Willmar Schwabe, Karlsruhe 12:46:00
-
Durlach Gritznerstraße, Karlsruhe 12:47:00
-
Durlach Killisfeldstraße, Karlsruhe 12:48:00
-
Durlach Ellmendinger Straße, Karlsruhe 12:49:00
-
Durlach Ostmarkstraße, Karlsruhe 12:50:00
-
Durlach Schlesier Straße West, Karlsruhe 12:51:00
-
Durlach Steiermärker Straße, Karlsruhe 12:53:00
-
Durlach Zündhütle, Karlsruhe 12:54:00
-
Wolfartsweier Nord, Karlsruhe 12:56:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 12:40:00
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 12:41:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 12:43:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 12:44:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 12:45:00
-
Poststraße, Karlsruhe 12:47:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 12:48:00
-
Ebertstraße, Karlsruhe 12:51:00
-
Barbarossaplatz, Karlsruhe 12:52:00
-
Welfenstraße, Karlsruhe 12:53:00
-
ZKM, Karlsruhe 12:54:00
-
Arbeitsagentur, Karlsruhe 12:56:00
-
Otto-Sachs-Straße, Karlsruhe 12:57:00
-
Mathystraße, Karlsruhe 12:58:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 12:59:00
-
Europaplatz/Postgalerie, Karlsruhe 13:01:00
-
Europaplatz/Postgalerie, Karlsruhe 13:02:00
-
Karlsruhe Mühlburger Tor 13:05:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 13:07:00
-
Moltkestraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 13:09:00
-
Kußmaulstraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 13:10:00
-
Hertzstraße, Karlsruhe 13:11:00
-
Feierabendweg, Karlsruhe 13:12:00
-
Neureuter Straße, Karlsruhe 13:13:00
-
Knielingen Siemensallee, Karlsruhe 13:15:00
-
Knielingen Sudetenstraße, Karlsruhe 13:16:00
-
Knielingen Pionierstraße, Karlsruhe 13:17:00
-
Knielingen Egon-Eiermann-Allee, Karlsruhe 13:18:00
-
Knielingen Nord, Karlsruhe 13:20:00
Route:
-
Studentenhaus, Karlsruhe
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd, Karlsruhe 12:41:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd, Karlsruhe
-
Studentenhaus, Karlsruhe 12:40:00
-
Emil-Gött-Straße, Karlsruhe 12:41:00
-
Pastor-Felke-Straße, Karlsruhe 12:42:00
-
Büchiger Allee, Karlsruhe 12:43:00
-
Rintheimer Querallee, Karlsruhe 12:44:00
-
Waldstadt Breslauer Straße, Karlsruhe 12:45:00
-
Waldstadt Schneidemühler Straße, Karlsruhe 12:46:00
-
Waldstadt Kolberger Straße, Karlsruhe 12:47:00
-
Waldstadt Elbinger Straße West, Karlsruhe 12:48:00
Route:
-
Studentenhaus, Karlsruhe
-
Emil-Gött-Straße, Karlsruhe 12:41:00
-
Pastor-Felke-Straße, Karlsruhe 12:42:00
-
Büchiger Allee, Karlsruhe 12:43:00
-
Rintheimer Querallee, Karlsruhe 12:44:00
-
Waldstadt Breslauer Straße, Karlsruhe 12:45:00
-
Waldstadt Schneidemühler Straße, Karlsruhe 12:46:00
-
Waldstadt Kolberger Straße, Karlsruhe 12:47:00
-
Waldstadt Elbinger Straße West, Karlsruhe 12:48:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 12:42:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 12:43:00
-
Essenweinstraße, Karlsruhe 12:45:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 12:46:00
-
Hirtenweg/Technologiepark, Karlsruhe 12:48:00
-
Rintheim Sinsheimer Straße, Karlsruhe 12:49:00
-
Hagsfeld Süd, Karlsruhe 12:50:00
-
Hagsfeld Bahnhof, Karlsruhe 12:52:00
-
Hagsfeld Geroldsäcker, Karlsruhe 12:53:00
-
Hagsfeld Jenaer Straße, Karlsruhe 12:54:00
-
Hagsfeld Reitschulschlag, Karlsruhe 12:56:00
-
Büchig, Stutensee 12:57:00
-
Blankenloch Süd, Stutensee 12:59:00
-
Blankenloch Tolna-Platz, Stutensee 13:00:00
-
Blankenloch Kirche, Stutensee 13:02:00
-
Blankenloch Mühlenweg, Stutensee 13:03:00
-
Blankenloch Nord, Stutensee 13:05:00
-
Friedrichstal Saint-Riquier-Platz, Stutensee 13:09:00
-
Friedrichstal Mitte, Stutensee 13:10:00
-
Friedrichstal Nord, Stutensee 13:12:00
-
Spöck Hochhaus, Stutensee 13:14:00
-
Spöck Richard-Hecht-Schule, Stutensee 13:15:00