Durlacher Tor in Karlsruhe
Durlacher Allee 1,
76131Karlsruhe
The next departure is direction Karlsruhe Albtalbahnhof.
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 13:11:00
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 13:13:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 13:14:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 13:15:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 13:17:00
-
Poststraße, Karlsruhe 13:18:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 13:20:00
-
Karlsruhe Albtalbahnhof 13:22:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd, Karlsruhe
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 13:12:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 13:12:00
-
Wolfartsweierer Straße, Karlsruhe 13:13:00
-
Durlach Tiefbauamt, Karlsruhe 13:16:00
-
Durlach Maybachstraße, Karlsruhe 13:17:00
-
Durlach Dieselstraße, Karlsruhe 13:18:00
-
Durlach Killisfeld, Karlsruhe 13:19:00
-
Durlach Wachhausstraße, Karlsruhe 13:20:00
-
Durlach Ottostraße, Karlsruhe 13:21:00
-
Durlach Gudrunstraße, Karlsruhe 13:22:00
-
Durlach Raiherwiesenstraße, Karlsruhe 13:23:00
-
Durlach Bahnhof, Karlsruhe 13:25:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 13:12:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 13:13:00
-
Essenweinstraße, Karlsruhe 13:15:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 13:16:00
-
Hirtenweg/Technologiepark, Karlsruhe 13:18:00
-
Rintheim Sinsheimer Straße, Karlsruhe 13:19:00
-
Hagsfeld Süd, Karlsruhe 13:20:00
-
Hagsfeld Bahnhof, Karlsruhe 13:22:00
-
Hagsfeld Geroldsäcker, Karlsruhe 13:23:00
-
Hagsfeld Jenaer Straße, Karlsruhe 13:24:00
-
Hagsfeld Reitschulschlag, Karlsruhe 13:26:00
-
Büchig, Stutensee 13:27:00
-
Blankenloch Süd, Stutensee 13:29:00
-
Blankenloch Tolna-Platz, Stutensee 13:30:00
-
Blankenloch Kirche, Stutensee 13:32:00
-
Blankenloch Mühlenweg, Stutensee 13:33:00
-
Blankenloch Nord, Stutensee 13:35:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd, Karlsruhe
-
Rüppurrer Tor, Karlsruhe 13:13:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater, Karlsruhe 13:15:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 13:16:00
-
Europaplatz/Postgalerie, Karlsruhe 13:17:00
-
Europaplatz/Postgalerie, Karlsruhe 13:18:00
-
Karlsruhe Mühlburger Tor 13:22:00
-
Schillerstraße, Karlsruhe 13:23:00
-
Sophienstraße, Karlsruhe 13:24:00
-
Weinbrennerplatz, Karlsruhe 13:26:00
-
Landesbausparkasse, Karlsruhe 13:27:00
-
Europahalle/Europabad, Karlsruhe 13:28:00
-
Bannwaldallee, Karlsruhe 13:29:00
-
Hardecksiedlung, Karlsruhe 13:30:00
-
Oberreut Albert-Braun-Straße, Karlsruhe 13:32:00
-
Oberreut Zentrum, Karlsruhe 13:33:00
-
Oberreut Wilhelm-Leuschner-Straße, Karlsruhe 13:34:00
-
Oberreut Badeniaplatz, Karlsruhe 13:36:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 13:13:00
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 13:14:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 13:16:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 13:18:00
-
Kunstakademie/Hochschule, Karlsruhe 13:19:00
-
Synagoge, Karlsruhe 13:20:00
-
Lilienthalstraße, Karlsruhe 13:21:00
-
Duale Hochschule, Karlsruhe 13:23:00
-
Heidehof, Karlsruhe 13:24:00
-
Neureut Heide, Karlsruhe 13:25:00
-
Neureut Heide, Karlsruhe 13:27:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd, Karlsruhe
-
Karl-Wilhelm-Platz, Karlsruhe 13:14:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 13:15:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 13:16:00
-
Dunantstraße, Karlsruhe 13:17:00
-
Rintheim Forststraße, Karlsruhe 13:19:00
-
Rintheim, Karlsruhe 13:20:00