Durlacher Tor in Karlsruhe
Durlacher Allee 1,
76131Karlsruhe
The next departure is direction Waldstadt Europäische Schule, Karlsruhe.
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd, Karlsruhe
-
Karl-Wilhelm-Platz, Karlsruhe 18:56:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 18:58:00
-
Hirtenweg/Technologiepark, Karlsruhe 18:59:00
-
Rintheim Sinsheimer Straße, Karlsruhe 19:00:00
-
Hagsfeld Fächerbad, Karlsruhe 19:02:00
-
Waldstadt Im Eichbäumle, Karlsruhe 19:03:00
-
Waldstadt Glogauer Straße, Karlsruhe 19:04:00
-
Waldstadt Zentrum, Karlsruhe 19:05:00
-
Waldstadt Jägerhaus, Karlsruhe 19:06:00
-
Waldstadt Elbinger Straße Ost, Karlsruhe 19:08:00
-
Waldstadt Osteroder Straße, Karlsruhe 19:09:00
-
Waldstadt Europäische Schule, Karlsruhe 19:10:00
-
Waldstadt Europäische Schule, Karlsruhe 19:12:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 18:58:00
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 18:59:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 19:01:00
-
Karlsruhe Mühlburger Tor 19:03:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 19:04:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 19:06:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 19:07:00
-
Karlsruhe Entenfang 19:08:00
-
Eckenerstraße, Karlsruhe 19:10:00
-
Rheinhafenstraße, Karlsruhe 19:12:00
-
Daxlanden Thomas-Mann-Straße, Karlsruhe 19:13:00
-
Daxlanden Karl-Delisle-Straße, Karlsruhe 19:14:00
-
Daxlanden Dornröschenweg, Karlsruhe 19:15:00
-
Daxlanden Nussbaumweg, Karlsruhe 19:16:00
-
Forchheim Leichtsandstr./Messe Karlsruhe, Rheinste 19:18:00
-
Forchheim Hallenbad, Rheinstetten 19:19:00
-
Forchheim Hauptstraße, Rheinstetten 19:21:00
-
Forchheim Oberfeldstraße, Rheinstetten 19:23:00
-
Mörsch Rösselsbrünnle, Rheinstetten 19:24:00
-
Mörsch Narzissenstraße, Rheinstetten 19:25:00
-
Mörsch Römerstraße, Rheinstetten 19:26:00
-
Mörsch Rheinaustraße, Rheinstetten 19:30:00
-
Mörsch Merkurstraße, Rheinstetten 19:32:00
-
Mörsch Am Hang, Rheinstetten 19:34:00
-
Mörsch Bach-West, Rheinstetten 19:34:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 19:02:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 19:03:00
-
Essenweinstraße, Karlsruhe 19:05:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 19:06:00
-
Hirtenweg/Technologiepark, Karlsruhe 19:08:00
-
Rintheim Sinsheimer Straße, Karlsruhe 19:09:00
-
Hagsfeld Süd, Karlsruhe 19:10:00
-
Hagsfeld Bahnhof, Karlsruhe 19:12:00
-
Hagsfeld Geroldsäcker, Karlsruhe 19:13:00
-
Hagsfeld Jenaer Straße, Karlsruhe 19:14:00
-
Hagsfeld Reitschulschlag, Karlsruhe 19:16:00
-
Büchig, Stutensee 19:17:00
-
Blankenloch Süd, Stutensee 19:19:00
-
Blankenloch Tolna-Platz, Stutensee 19:20:00
-
Blankenloch Kirche, Stutensee 19:22:00
-
Blankenloch Mühlenweg, Stutensee 19:23:00
-
Blankenloch Nord, Stutensee 19:25:00
-
Friedrichstal Saint-Riquier-Platz, Stutensee 19:29:00
-
Friedrichstal Mitte, Stutensee 19:31:00
-
Friedrichstal Nord, Stutensee 19:33:00
-
Spöck Hochhaus, Stutensee 19:35:00
-
Spöck Richard-Hecht-Schule, Stutensee 19:36:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 19:03:00
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 19:04:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 19:06:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 19:08:00
-
Kunstakademie/Hochschule, Karlsruhe 19:09:00
-
Synagoge, Karlsruhe 19:10:00
-
Lilienthalstraße, Karlsruhe 19:11:00
-
Duale Hochschule, Karlsruhe 19:13:00
-
Heidehof, Karlsruhe 19:14:00
-
Neureut Heide, Karlsruhe 19:15:00
-
Neureut Heide, Karlsruhe 19:17:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd, Karlsruhe
-
Rüppurrer Tor, Karlsruhe 19:03:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater, Karlsruhe 19:05:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 19:06:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 19:07:00
-
Mathystraße, Karlsruhe 19:08:00
-
Otto-Sachs-Straße, Karlsruhe 19:09:00
-
Lessingstraße, Karlsruhe 19:11:00
-
Weinbrennerplatz, Karlsruhe 19:12:00
-
Landesbausparkasse, Karlsruhe 19:13:00
-
Europahalle/Europabad, Karlsruhe 19:14:00
-
Bannwaldallee, Karlsruhe 19:16:00
-
Hardecksiedlung, Karlsruhe 19:17:00
-
Oberreut Albert-Braun-Straße, Karlsruhe 19:18:00
-
Oberreut Zentrum, Karlsruhe 19:19:00
-
Oberreut Wilhelm-Leuschner-Straße, Karlsruhe 19:21:00
-
Oberreut Badeniaplatz, Karlsruhe 19:22:00
-
Oberreut Badeniaplatz, Karlsruhe 19:26:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd, Karlsruhe
-
Karl-Wilhelm-Platz, Karlsruhe 19:04:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 19:05:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 19:06:00
-
Dunantstraße, Karlsruhe 19:07:00
-
Rintheim Forststraße, Karlsruhe 19:09:00
-
Rintheim, Karlsruhe 19:10:00