Durlacher Tor in Karlsruhe
Durlacher Allee 1,
76131Karlsruhe
The next departure is direction Durlach Turmberg, Karlsruhe.
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 09:50:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 09:51:00
-
Weinweg, Karlsruhe 09:53:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 09:55:00
-
Durlach Auer Straße/Dr.Willmar Schwabe, Karlsruhe 09:56:00
-
Durlach Friedrichschule, Karlsruhe 09:57:00
-
Durlach Schlossplatz, Karlsruhe 09:59:00
-
Durlach Turmberg, Karlsruhe 10:00:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd, Karlsruhe
-
Karl-Wilhelm-Platz, Karlsruhe 09:52:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 09:53:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 09:54:00
-
Dunantstraße, Karlsruhe 09:56:00
-
Rintheim Forststraße, Karlsruhe 09:57:00
-
Rintheim, Karlsruhe 09:59:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd, Karlsruhe
-
Rüppurrer Tor, Karlsruhe 09:54:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater, Karlsruhe 09:55:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 09:56:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 09:57:00
-
Mathystraße, Karlsruhe 09:58:00
-
Otto-Sachs-Straße, Karlsruhe 09:59:00
-
Lessingstraße, Karlsruhe 10:01:00
-
Weinbrennerplatz, Karlsruhe 10:02:00
-
Landesbausparkasse, Karlsruhe 10:03:00
-
Europahalle/Europabad, Karlsruhe 10:04:00
-
Bannwaldallee, Karlsruhe 10:06:00
-
Hardecksiedlung, Karlsruhe 10:06:00
-
Oberreut Albert-Braun-Straße, Karlsruhe 10:08:00
-
Oberreut Zentrum, Karlsruhe 10:09:00
-
Oberreut Wilhelm-Leuschner-Straße, Karlsruhe 10:10:00
-
Oberreut Badeniaplatz, Karlsruhe 10:12:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 09:55:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 09:56:00
-
Weinweg, Karlsruhe 09:58:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 09:59:00
-
Karlsruhe-Durlach 10:01:00
-
Durlach Hubstraße, Karlsruhe 10:02:00
-
Grötzingen 10:05:00
-
Grötzingen Oberausstraße 10:06:00
-
Grötzingen Krappmühlenweg 10:08:00
-
Berghausen Pfinzbrücke 10:10:00
-
Berghausen(Baden) 10:11:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 09:55:00
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 09:56:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 09:58:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 10:00:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 10:01:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 10:03:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 10:04:00
-
Karlsruhe Entenfang 10:05:00
-
Lameyplatz, Karlsruhe 10:07:00
-
Starckstraße, Karlsruhe 10:08:00
-
Mühlburg West, Karlsruhe 10:09:00
-
Knielingen Siemens, Karlsruhe 10:11:00
-
Knielingen Herweghstraße, Karlsruhe 10:12:00
-
Knielingen Eggensteiner Straße, Karlsruhe 10:13:00
-
Karlsruhe-Kniel. Rheinbergstr. 10:14:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 09:56:00
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 09:58:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 09:59:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 10:00:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 10:02:00
-
Poststraße, Karlsruhe 10:03:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 10:05:00
-
Ebertstraße, Karlsruhe 10:08:00
-
Barbarossaplatz, Karlsruhe 10:09:00
-
Welfenstraße, Karlsruhe 10:10:00
-
ZKM, Karlsruhe 10:12:00
-
Arbeitsagentur, Karlsruhe 10:13:00
-
Lessingstraße, Karlsruhe 10:14:00
-
Weinbrennerplatz, Karlsruhe 10:15:00
-
Sophienstraße, Karlsruhe 10:16:00
-
Schillerstraße, Karlsruhe 10:17:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 10:19:00
-
Moltkestraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 10:20:00
-
Kußmaulstraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 10:21:00
-
Hertzstraße, Karlsruhe 10:23:00
-
Feierabendweg, Karlsruhe 10:24:00
-
Neureuter Straße, Karlsruhe 10:25:00
-
Knielingen Siemensallee, Karlsruhe 10:26:00
-
Knielingen Sudetenstraße, Karlsruhe 10:27:00
-
Knielingen Pionierstraße, Karlsruhe 10:28:00
-
Knielingen Egon-Eiermann-Allee, Karlsruhe 10:29:00
-
Knielingen Nord, Karlsruhe 10:31:00