Durlacher Tor in Karlsruhe
Durlacher Allee 1,
76131Karlsruhe
The next departure is direction Spöck Richard-Hecht-Schule, Stutensee.
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 20:40:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 20:41:00
-
Essenweinstraße, Karlsruhe 20:43:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 20:44:00
-
Hirtenweg/Technologiepark, Karlsruhe 20:46:00
-
Rintheim Sinsheimer Straße, Karlsruhe 20:47:00
-
Hagsfeld Süd, Karlsruhe 20:48:00
-
Hagsfeld Bahnhof, Karlsruhe 20:49:00
-
Hagsfeld Geroldsäcker, Karlsruhe 20:51:00
-
Hagsfeld Jenaer Straße, Karlsruhe 20:52:00
-
Hagsfeld Reitschulschlag, Karlsruhe 20:53:00
-
Büchig, Stutensee 20:55:00
-
Blankenloch Süd, Stutensee 20:57:00
-
Blankenloch Tolna-Platz, Stutensee 20:58:00
-
Blankenloch Kirche, Stutensee 21:01:00
-
Blankenloch Mühlenweg, Stutensee 21:02:00
-
Blankenloch Nord, Stutensee 21:04:00
-
Friedrichstal Saint-Riquier-Platz, Stutensee 21:08:00
-
Friedrichstal Mitte, Stutensee 21:11:00
-
Friedrichstal Nord, Stutensee 21:13:00
-
Spöck Hochhaus, Stutensee 21:15:00
-
Spöck Richard-Hecht-Schule, Stutensee 21:16:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 20:48:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 20:49:00
-
Weinweg, Karlsruhe 20:51:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 20:52:00
-
Karlsruhe-Durlach 20:54:00
-
Grötzingen 20:58:00
-
Grötzingen Oberausstraße 21:00:00
-
Berghausen Hummelberg 21:02:00
-
Jöhlingen West 21:06:00
-
Jöhlingen 21:07:00
-
Wössingen 21:09:00
-
Wössingen Ost 21:11:00
-
Dürrenbüchig 21:14:00
-
Rinklingen 21:16:00
-
Bretten 21:18:00
-
Bretten Stadtmitte 21:24:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd, Karlsruhe
-
Karl-Wilhelm-Platz, Karlsruhe 20:52:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 20:53:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 20:54:00
-
Dunantstraße, Karlsruhe 20:56:00
-
Rintheim Forststraße, Karlsruhe 20:57:00
-
Rintheim, Karlsruhe 20:59:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd, Karlsruhe
-
Rüppurrer Tor, Karlsruhe 20:54:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater, Karlsruhe 20:55:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 20:56:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 20:57:00
-
Mathystraße, Karlsruhe 20:58:00
-
Otto-Sachs-Straße, Karlsruhe 20:59:00
-
Lessingstraße, Karlsruhe 21:01:00
-
Weinbrennerplatz, Karlsruhe 21:02:00
-
Landesbausparkasse, Karlsruhe 21:03:00
-
Europahalle/Europabad, Karlsruhe 21:04:00
-
Bannwaldallee, Karlsruhe 21:06:00
-
Hardecksiedlung, Karlsruhe 21:06:00
-
Oberreut Albert-Braun-Straße, Karlsruhe 21:08:00
-
Oberreut Zentrum, Karlsruhe 21:09:00
-
Oberreut Wilhelm-Leuschner-Straße, Karlsruhe 21:10:00
-
Oberreut Badeniaplatz, Karlsruhe 21:12:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 20:55:00
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 20:56:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 20:58:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 21:00:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 21:01:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 21:03:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 21:04:00
-
Karlsruhe Entenfang 21:05:00
-
Lameyplatz, Karlsruhe 21:07:00
-
Starckstraße, Karlsruhe 21:08:00
-
Mühlburg West, Karlsruhe 21:09:00
-
Knielingen Siemens, Karlsruhe 21:11:00
-
Knielingen Herweghstraße, Karlsruhe 21:12:00
-
Knielingen Eggensteiner Straße, Karlsruhe 21:13:00
-
Karlsruhe-Kniel. Rheinbergstr. 21:14:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 20:56:00
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 20:58:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 20:59:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 21:00:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 21:02:00
-
Poststraße, Karlsruhe 21:03:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 21:05:00
-
Ebertstraße, Karlsruhe 21:08:00
-
Barbarossaplatz, Karlsruhe 21:09:00
-
Welfenstraße, Karlsruhe 21:10:00
-
ZKM, Karlsruhe 21:12:00
-
Arbeitsagentur, Karlsruhe 21:13:00
-
Lessingstraße, Karlsruhe 21:14:00
-
Weinbrennerplatz, Karlsruhe 21:15:00
-
Sophienstraße, Karlsruhe 21:16:00
-
Schillerstraße, Karlsruhe 21:17:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 21:19:00
-
Moltkestraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 21:20:00
-
Kußmaulstraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 21:21:00
-
Hertzstraße, Karlsruhe 21:23:00
-
Feierabendweg, Karlsruhe 21:24:00
-
Neureuter Straße, Karlsruhe 21:25:00
-
Knielingen Siemensallee, Karlsruhe 21:26:00
-
Knielingen Sudetenstraße, Karlsruhe 21:27:00
-
Knielingen Pionierstraße, Karlsruhe 21:28:00
-
Knielingen Egon-Eiermann-Allee, Karlsruhe 21:29:00
-
Knielingen Nord, Karlsruhe 21:31:00