Durlacher Tor in Karlsruhe
Durlacher Allee 1,
76131Karlsruhe
The next departure is direction Waldstadt Europäische Schule, Karlsruhe.
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd, Karlsruhe
-
Karl-Wilhelm-Platz, Karlsruhe 08:56:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 08:57:00
-
Hirtenweg/Technologiepark, Karlsruhe 08:58:00
-
Rintheim Sinsheimer Straße, Karlsruhe 08:59:00
-
Hagsfeld Fächerbad, Karlsruhe 09:01:00
-
Waldstadt Im Eichbäumle, Karlsruhe 09:02:00
-
Waldstadt Glogauer Straße, Karlsruhe 09:03:00
-
Waldstadt Zentrum, Karlsruhe 09:05:00
-
Waldstadt Jägerhaus, Karlsruhe 09:06:00
-
Waldstadt Elbinger Straße Ost, Karlsruhe 09:07:00
-
Waldstadt Osteroder Straße, Karlsruhe 09:08:00
-
Waldstadt Europäische Schule, Karlsruhe 09:09:00
-
Waldstadt Europäische Schule, Karlsruhe 09:10:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 08:58:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 09:00:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 09:00:00
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 09:01:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 09:03:00
-
Karlsruhe Mühlburger Tor 09:05:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 09:06:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 09:08:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 09:09:00
-
Karlsruhe Entenfang 09:10:00
-
Eckenerstraße, Karlsruhe 09:12:00
-
Rheinhafenstraße, Karlsruhe 09:13:00
-
Daxlanden Thomas-Mann-Straße, Karlsruhe 09:14:00
-
Daxlanden Karl-Delisle-Straße, Karlsruhe 09:16:00
-
Daxlanden Dornröschenweg, Karlsruhe 09:17:00
-
Daxlanden Nussbaumweg, Karlsruhe 09:18:00
-
Forchheim Leichtsandstr./Messe Karlsruhe, Rheinste 09:19:00
-
Forchheim Hallenbad, Rheinstetten 09:21:00
-
Forchheim Hauptstraße, Rheinstetten 09:22:00
-
Forchheim Oberfeldstraße, Rheinstetten 09:24:00
-
Mörsch Rösselsbrünnle, Rheinstetten 09:25:00
-
Mörsch Narzissenstraße, Rheinstetten 09:26:00
-
Mörsch Römerstraße, Rheinstetten 09:28:00
-
Mörsch Rheinaustraße, Rheinstetten 09:30:00
-
Mörsch Merkurstraße, Rheinstetten 09:32:00
-
Mörsch Am Hang, Rheinstetten 09:33:00
-
Mörsch Bach-West, Rheinstetten 09:34:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 09:00:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 09:01:00
-
Essenweinstraße, Karlsruhe 09:03:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 09:04:00
-
Hirtenweg/Technologiepark, Karlsruhe 09:06:00
-
Rintheim Sinsheimer Straße, Karlsruhe 09:07:00
-
Hagsfeld Süd, Karlsruhe 09:08:00
-
Hagsfeld Bahnhof, Karlsruhe 09:09:00
-
Hagsfeld Geroldsäcker, Karlsruhe 09:11:00
-
Hagsfeld Jenaer Straße, Karlsruhe 09:12:00
-
Hagsfeld Reitschulschlag, Karlsruhe 09:13:00
-
Büchig, Stutensee 09:15:00
-
Blankenloch Süd, Stutensee 09:17:00
-
Blankenloch Tolna-Platz, Stutensee 09:18:00
-
Blankenloch Kirche, Stutensee 09:21:00
-
Blankenloch Mühlenweg, Stutensee 09:22:00
-
Blankenloch Nord, Stutensee 09:24:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 09:01:00
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 09:03:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 09:04:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 09:05:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 09:07:00
-
Poststraße, Karlsruhe 09:08:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 09:10:00
-
Karlsruhe Albtalbahnhof 09:12:00
-
Forchheim(b Karlsruhe) 09:19:00
-
Durmersheim Nord 09:24:00
-
Durmersheim 09:26:00
-
Bietigheim(Baden) 09:28:00
-
Ötigheim 09:31:00
-
Rastatt 09:37:00
-
Rastatt Beinle 09:39:00
-
Kuppenheim 09:42:00
-
Bischweier 09:44:00
-
Bad Rotenfels Schloss 09:46:00
-
Bad Rotenfels Bf 09:48:00
-
Bad Rotenfels Weinbrennerstraße 09:49:00
-
Gaggenau Bf 09:51:00
-
Gaggenau Mercedes-Benz Werk 09:52:00
-
Ottenau 09:54:00
-
Hörden 09:56:00
-
Gernsbach Bf 09:58:00
-
Gernsbach Mitte 10:01:00
-
Obertsrot 10:04:00
-
Hilpertsau 10:05:00
-
Weisenbach 10:07:00
-
Au im Murgtal 10:09:00
-
Langenbrand 10:12:00
-
Gausbach 10:15:00
-
Forbach(Schwarzw) 10:16:00
-
Raumünzach 10:22:00
-
Kirschbaumwasen 10:25:00
-
Schönmünzach 10:28:00
-
Schwarzenberg 10:31:00
-
Huzenbach 10:33:00
-
Röt 10:36:00
-
Heselbach 10:39:00
-
Klosterreichenbach 10:43:00
-
Baiersbronn Schule 10:46:00
-
Baiersbronn Bf 10:47:00
-
Friedrichstal b Freudenstadt 10:52:00
-
Freudenstadt Stadt 10:57:00
-
Freudenstadt Schulzentrum 11:03:00
-
Freudenstadt Industriegebiet 11:05:00
-
Freudenstadt Hbf 11:07:00
-
Grüntal-Wittlensweiler 11:18:00
-
Dornstetten-Aach 11:20:00
-
Dornstetten 11:23:00
-
Schopfloch(b Freudenstadt) 11:27:00
-
Bittelbronn 11:33:00
-
Horb-Heiligenfeld 11:39:00
-
Hochdorf(b Horb) 11:44:00
-
Eutingen Nord 11:47:00
-
Eutingen im Gäu 11:50:00
-
Ergenzingen 11:53:00
-
Bondorf(b Herrenberg) 11:57:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd, Karlsruhe
-
Rüppurrer Tor, Karlsruhe 09:04:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater, Karlsruhe 09:05:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 09:06:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 09:07:00
-
Mathystraße, Karlsruhe 09:08:00
-
Otto-Sachs-Straße, Karlsruhe 09:09:00
-
Lessingstraße, Karlsruhe 09:11:00
-
Weinbrennerplatz, Karlsruhe 09:12:00
-
Landesbausparkasse, Karlsruhe 09:13:00
-
Europahalle/Europabad, Karlsruhe 09:14:00
-
Bannwaldallee, Karlsruhe 09:16:00
-
Hardecksiedlung, Karlsruhe 09:16:00
-
Oberreut Albert-Braun-Straße, Karlsruhe 09:18:00
-
Oberreut Zentrum, Karlsruhe 09:19:00
-
Oberreut Wilhelm-Leuschner-Straße, Karlsruhe 09:20:00
-
Oberreut Badeniaplatz, Karlsruhe 09:22:00