Durlacher Tor in Karlsruhe
Durlacher Allee 1,
76131Karlsruhe
The next departure is direction Spöck Richard-Hecht-Schule, Stutensee.
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 09:42:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 09:43:00
-
Essenweinstraße, Karlsruhe 09:45:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 09:46:00
-
Hirtenweg/Technologiepark, Karlsruhe 09:48:00
-
Rintheim Sinsheimer Straße, Karlsruhe 09:49:00
-
Hagsfeld Süd, Karlsruhe 09:50:00
-
Hagsfeld Bahnhof, Karlsruhe 09:52:00
-
Hagsfeld Geroldsäcker, Karlsruhe 09:53:00
-
Hagsfeld Jenaer Straße, Karlsruhe 09:54:00
-
Hagsfeld Reitschulschlag, Karlsruhe 09:56:00
-
Büchig, Stutensee 09:57:00
-
Blankenloch Süd, Stutensee 09:59:00
-
Blankenloch Tolna-Platz, Stutensee 10:00:00
-
Blankenloch Kirche, Stutensee 10:02:00
-
Blankenloch Mühlenweg, Stutensee 10:03:00
-
Blankenloch Nord, Stutensee 10:05:00
-
Friedrichstal Saint-Riquier-Platz, Stutensee 10:09:00
-
Friedrichstal Mitte, Stutensee 10:10:00
-
Friedrichstal Nord, Stutensee 10:12:00
-
Spöck Hochhaus, Stutensee 10:14:00
-
Spöck Richard-Hecht-Schule, Stutensee 10:15:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 09:43:00
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 09:44:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 09:46:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 09:48:00
-
Kunstakademie/Hochschule, Karlsruhe 09:49:00
-
Synagoge, Karlsruhe 09:50:00
-
Lilienthalstraße, Karlsruhe 09:51:00
-
Duale Hochschule, Karlsruhe 09:53:00
-
Heidehof, Karlsruhe 09:54:00
-
Neureut Heide, Karlsruhe 09:55:00
-
Neureut Heide, Karlsruhe 09:57:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd, Karlsruhe
-
Rüppurrer Tor, Karlsruhe 09:43:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater, Karlsruhe 09:45:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 09:46:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 09:47:00
-
Mathystraße, Karlsruhe 09:48:00
-
Otto-Sachs-Straße, Karlsruhe 09:49:00
-
Lessingstraße, Karlsruhe 09:51:00
-
Weinbrennerplatz, Karlsruhe 09:52:00
-
Landesbausparkasse, Karlsruhe 09:53:00
-
Europahalle/Europabad, Karlsruhe 09:54:00
-
Bannwaldallee, Karlsruhe 09:56:00
-
Hardecksiedlung, Karlsruhe 09:57:00
-
Oberreut Albert-Braun-Straße, Karlsruhe 09:58:00
-
Oberreut Zentrum, Karlsruhe 09:59:00
-
Oberreut Wilhelm-Leuschner-Straße, Karlsruhe 10:01:00
-
Oberreut Badeniaplatz, Karlsruhe 10:02:00
-
Oberreut Badeniaplatz, Karlsruhe 10:06:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd, Karlsruhe
-
Karl-Wilhelm-Platz, Karlsruhe 09:44:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 09:45:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 09:46:00
-
Dunantstraße, Karlsruhe 09:47:00
-
Rintheim Forststraße, Karlsruhe 09:49:00
-
Rintheim, Karlsruhe 09:50:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd, Karlsruhe
-
Kronenplatz, Karlsruhe 09:46:00
-
Rüppurrer Tor, Karlsruhe 09:47:00
-
Werderstraße, Karlsruhe 09:49:00
-
Tivoli, Karlsruhe 09:50:00
-
Poststraße, Karlsruhe 09:52:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 09:54:00
-
Ebertstraße, Karlsruhe 09:57:00
-
Kolpingplatz, Karlsruhe 09:59:00
-
Mathystraße, Karlsruhe 10:00:00
-
Mathystraße, Karlsruhe 10:01:00
-
Otto-Sachs-Straße, Karlsruhe 10:02:00
-
Lessingstraße, Karlsruhe 10:04:00
-
Weinbrennerplatz, Karlsruhe 10:05:00
-
Sophienstraße, Karlsruhe 10:06:00
-
Schillerstraße, Karlsruhe 10:08:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 10:09:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 10:10:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 10:11:00
-
Karlsruhe Entenfang 10:13:00
-
Eckenerstraße, Karlsruhe 10:15:00
-
Stadtwerke, Karlsruhe 10:16:00
-
Daxlanden Mauerweg, Karlsruhe 10:17:00
-
Daxlanden Ankerstraße, Karlsruhe 10:18:00
-
Daxlanden Kirchplatz, Karlsruhe 10:19:00
-
Daxlanden Hammweg, Karlsruhe 10:21:00
-
Daxlanden Waidweg, Karlsruhe 10:22:00
-
Daxlanden Altrheinbrücke, Karlsruhe 10:24:00
-
Daxlanden Rappenwört, Karlsruhe 10:26:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 09:45:00
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 09:46:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 09:48:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 09:50:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 09:51:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 09:53:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 09:54:00
-
Karlsruhe Entenfang 09:55:00
-
Lameyplatz, Karlsruhe 09:57:00
-
Starckstraße, Karlsruhe 09:58:00
-
Mühlburg West, Karlsruhe 09:59:00
-
Knielingen Siemens, Karlsruhe 10:01:00
-
Knielingen Herweghstraße, Karlsruhe 10:02:00
-
Knielingen Eggensteiner Straße, Karlsruhe 10:03:00
-
Karlsruhe-Kniel. Rheinbergstr. 10:04:00