Durlacher Tor in Karlsruhe
Durlacher Allee 1,
76131Karlsruhe
The next departure is direction Karlsruhe Albtalbahnhof.
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 14:31:00
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 14:33:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 14:34:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 14:35:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 14:37:00
-
Poststraße, Karlsruhe 14:38:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 14:40:00
-
Karlsruhe Albtalbahnhof 14:42:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd, Karlsruhe
-
Karl-Wilhelm-Platz, Karlsruhe 14:34:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 14:35:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 14:36:00
-
Dunantstraße, Karlsruhe 14:37:00
-
Rintheim Forststraße, Karlsruhe 14:39:00
-
Rintheim, Karlsruhe 14:40:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd, Karlsruhe
-
Kronenplatz, Karlsruhe 14:36:00
-
Rüppurrer Tor, Karlsruhe 14:37:00
-
Werderstraße, Karlsruhe 14:39:00
-
Tivoli, Karlsruhe 14:40:00
-
Poststraße, Karlsruhe 14:42:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 14:44:00
-
Ebertstraße, Karlsruhe 14:47:00
-
Kolpingplatz, Karlsruhe 14:49:00
-
Mathystraße, Karlsruhe 14:50:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 14:51:00
-
Europaplatz/Postgalerie, Karlsruhe 14:53:00
-
Europaplatz/Postgalerie, Karlsruhe 14:54:00
-
Karlsruhe Mühlburger Tor 14:57:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 14:59:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 15:00:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 15:01:00
-
Karlsruhe Entenfang 15:03:00
-
Eckenerstraße, Karlsruhe 15:05:00
-
Stadtwerke, Karlsruhe 15:06:00
-
Daxlanden Mauerweg, Karlsruhe 15:07:00
-
Daxlanden Ankerstraße, Karlsruhe 15:08:00
-
Daxlanden Kirchplatz, Karlsruhe 15:09:00
-
Daxlanden Hammweg, Karlsruhe 15:11:00
-
Daxlanden Waidweg, Karlsruhe 15:12:00
-
Daxlanden Waidweg, Karlsruhe 15:15:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 14:35:00
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 14:36:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 14:38:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 14:40:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 14:41:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 14:43:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 14:44:00
-
Karlsruhe Entenfang 14:45:00
-
Lameyplatz, Karlsruhe 14:47:00
-
Starckstraße, Karlsruhe 14:48:00
-
Mühlburg West, Karlsruhe 14:49:00
-
Knielingen Siemens, Karlsruhe 14:51:00
-
Knielingen Herweghstraße, Karlsruhe 14:52:00
-
Knielingen Eggensteiner Straße, Karlsruhe 14:53:00
-
Karlsruhe-Kniel. Rheinbergstr. 14:54:00
-
Maxau 14:59:00
-
Maximiliansau Eisenbahnstraße 15:01:00
-
Maximiliansau West 15:02:00
-
Wörth(Rhein) 15:04:00
-
Wörth(Rhein) Alte Bahnmeisterei 15:09:00
-
Wörth(Rhein) Bienwaldhalle 15:10:00
-
Wörth(Rhein) Bürgerpark 15:11:00
-
Wörth(Rhein) Rathaus 15:13:00
-
Wörth(Rhein) Badallee 15:14:00
-
Wörth(Rhein) Badepark 15:15:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd, Karlsruhe
-
Karl-Wilhelm-Platz, Karlsruhe 14:36:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 14:38:00
-
Hirtenweg/Technologiepark, Karlsruhe 14:39:00
-
Rintheim Sinsheimer Straße, Karlsruhe 14:40:00
-
Hagsfeld Fächerbad, Karlsruhe 14:42:00
-
Waldstadt Im Eichbäumle, Karlsruhe 14:43:00
-
Waldstadt Glogauer Straße, Karlsruhe 14:44:00
-
Waldstadt Zentrum, Karlsruhe 14:45:00
-
Waldstadt Jägerhaus, Karlsruhe 14:46:00
-
Waldstadt Elbinger Straße Ost, Karlsruhe 14:48:00
-
Waldstadt Osteroder Straße, Karlsruhe 14:49:00
-
Waldstadt Europäische Schule, Karlsruhe 14:50:00
-
Waldstadt Europäische Schule, Karlsruhe 14:57:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 14:37:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 14:38:00
-
Weinweg, Karlsruhe 14:40:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 14:42:00
-
Durlach Auer Straße/Dr.Willmar Schwabe, Karlsruhe 14:43:00
-
Durlach Friedrichschule, Karlsruhe 14:45:00
-
Durlach Schlossplatz, Karlsruhe 14:46:00
-
Durlach Turmberg, Karlsruhe 14:48:00