Durlacher Tor in Karlsruhe
Durlacher Allee 1,
76131Karlsruhe
The next departure is direction Blankenloch Nord, Stutensee.
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 07:00:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 07:01:00
-
Essenweinstraße, Karlsruhe 07:03:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 07:04:00
-
Hirtenweg/Technologiepark, Karlsruhe 07:06:00
-
Rintheim Sinsheimer Straße, Karlsruhe 07:07:00
-
Hagsfeld Süd, Karlsruhe 07:08:00
-
Hagsfeld Bahnhof, Karlsruhe 07:09:00
-
Hagsfeld Geroldsäcker, Karlsruhe 07:11:00
-
Hagsfeld Jenaer Straße, Karlsruhe 07:12:00
-
Hagsfeld Reitschulschlag, Karlsruhe 07:13:00
-
Büchig, Stutensee 07:15:00
-
Blankenloch Süd, Stutensee 07:17:00
-
Blankenloch Tolna-Platz, Stutensee 07:18:00
-
Blankenloch Kirche, Stutensee 07:19:00
-
Blankenloch Mühlenweg, Stutensee 07:21:00
-
Blankenloch Nord, Stutensee 07:23:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 07:00:00
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 07:01:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 07:03:00
-
Karlsruhe Mühlburger Tor 07:05:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 07:06:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 07:08:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 07:09:00
-
Karlsruhe Entenfang 07:10:00
-
Eckenerstraße, Karlsruhe 07:12:00
-
Rheinhafenstraße, Karlsruhe 07:13:00
-
Daxlanden Thomas-Mann-Straße, Karlsruhe 07:14:00
-
Daxlanden Karl-Delisle-Straße, Karlsruhe 07:16:00
-
Daxlanden Dornröschenweg, Karlsruhe 07:17:00
-
Daxlanden Nussbaumweg, Karlsruhe 07:18:00
-
Forchheim Leichtsandstr./Messe Karlsruhe, Rheinste 07:19:00
-
Forchheim Hallenbad, Rheinstetten 07:21:00
-
Forchheim Hauptstraße, Rheinstetten 07:22:00
-
Forchheim Oberfeldstraße, Rheinstetten 07:24:00
-
Mörsch Rösselsbrünnle, Rheinstetten 07:25:00
-
Mörsch Narzissenstraße, Rheinstetten 07:26:00
-
Mörsch Römerstraße, Rheinstetten 07:28:00
-
Mörsch Rheinaustraße, Rheinstetten 07:30:00
-
Mörsch Merkurstraße, Rheinstetten 07:32:00
-
Mörsch Am Hang, Rheinstetten 07:33:00
-
Mörsch Bach-West, Rheinstetten 07:34:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 07:01:00
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 07:03:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 07:04:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 07:05:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 07:07:00
-
Poststraße, Karlsruhe 07:08:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 07:10:00
-
Karlsruhe Albtalbahnhof 07:12:00
-
Forchheim(b Karlsruhe) 07:19:00
-
Durmersheim Nord 07:24:00
-
Durmersheim 07:26:00
-
Bietigheim(Baden) 07:28:00
-
Ötigheim 07:31:00
-
Rastatt 07:37:00
-
Rastatt Beinle 07:39:00
-
Kuppenheim 07:42:00
-
Bischweier 07:44:00
-
Bad Rotenfels Schloss 07:46:00
-
Bad Rotenfels Bf 07:48:00
-
Bad Rotenfels Weinbrennerstraße 07:49:00
-
Gaggenau Bf 07:51:00
-
Gaggenau Mercedes-Benz Werk 07:52:00
-
Ottenau 07:54:00
-
Hörden 07:56:00
-
Gernsbach Bf 07:58:00
-
Gernsbach Mitte 08:01:00
-
Obertsrot 08:04:00
-
Hilpertsau 08:05:00
-
Weisenbach 08:07:00
-
Au im Murgtal 08:09:00
-
Langenbrand 08:12:00
-
Gausbach 08:15:00
-
Forbach(Schwarzw) 08:16:00
-
Raumünzach 08:22:00
-
Kirschbaumwasen 08:25:00
-
Schönmünzach 08:28:00
-
Schwarzenberg 08:31:00
-
Huzenbach 08:33:00
-
Röt 08:36:00
-
Heselbach 08:39:00
-
Klosterreichenbach 08:43:00
-
Baiersbronn Schule 08:46:00
-
Baiersbronn Bf 08:47:00
-
Friedrichstal b Freudenstadt 08:52:00
-
Freudenstadt Stadt 08:57:00
-
Freudenstadt Schulzentrum 09:03:00
-
Freudenstadt Industriegebiet 09:05:00
-
Freudenstadt Hbf 09:07:00
-
Grüntal-Wittlensweiler 09:18:00
-
Dornstetten-Aach 09:20:00
-
Dornstetten 09:23:00
-
Schopfloch(b Freudenstadt) 09:27:00
-
Bittelbronn 09:33:00
-
Horb-Heiligenfeld 09:39:00
-
Hochdorf(b Horb) 09:44:00
-
Eutingen Nord 09:47:00
-
Eutingen im Gäu 09:50:00
-
Ergenzingen 09:53:00
-
Bondorf(b Herrenberg) 09:57:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd, Karlsruhe
-
Rüppurrer Tor, Karlsruhe 07:04:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater, Karlsruhe 07:05:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 07:06:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 07:07:00
-
Mathystraße, Karlsruhe 07:08:00
-
Otto-Sachs-Straße, Karlsruhe 07:09:00
-
Lessingstraße, Karlsruhe 07:11:00
-
Weinbrennerplatz, Karlsruhe 07:12:00
-
Landesbausparkasse, Karlsruhe 07:13:00
-
Europahalle/Europabad, Karlsruhe 07:14:00
-
Bannwaldallee, Karlsruhe 07:16:00
-
Hardecksiedlung, Karlsruhe 07:16:00
-
Oberreut Albert-Braun-Straße, Karlsruhe 07:18:00
-
Oberreut Zentrum, Karlsruhe 07:19:00
-
Oberreut Wilhelm-Leuschner-Straße, Karlsruhe 07:20:00
-
Oberreut Badeniaplatz, Karlsruhe 07:22:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 07:05:00
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 07:06:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 07:08:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 07:10:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 07:11:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 07:13:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 07:14:00
-
Karlsruhe Entenfang 07:15:00
-
Lameyplatz, Karlsruhe 07:17:00
-
Starckstraße, Karlsruhe 07:18:00
-
Mühlburg West, Karlsruhe 07:19:00
-
Knielingen Siemens, Karlsruhe 07:21:00
-
Knielingen Herweghstraße, Karlsruhe 07:22:00
-
Knielingen Eggensteiner Straße, Karlsruhe 07:23:00
-
Karlsruhe-Kniel. Rheinbergstr. 07:24:00
-
Maximiliansau Eisenbahnstraße 07:28:00
-
Maximiliansau West 07:30:00
-
Wörth(Rhein) 07:33:00
-
Wörth(Rhein) Zügelstraße 07:36:00
-
Jockgrim Bf 07:40:00
-
Rheinzabern Alte Römerstraße 07:42:00
-
Rheinzabern Rappengasse 07:43:00
-
Rheinzabern Bf 07:45:00
-
Rülzheim Freizeitzentrum 07:48:00
-
Rülzheim Bf 07:50:00
-
Bellheim Bf 07:53:00
-
Bellheim Am Mühlbuckel 07:55:00
-
Sondernheim 07:59:00
-
Germersheim Süd/Nolte 08:02:00
-
Germersheim Mitte/Rhein 08:04:00
-
Germersheim 08:07:00
Route:
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 07:05:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 07:06:00
-
Weinweg, Karlsruhe 07:08:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 07:09:00
-
Karlsruhe-Durlach 07:11:00
-
Durlach Hubstraße, Karlsruhe 07:12:00
-
Grötzingen 07:15:00
-
Grötzingen Oberausstraße 07:16:00
-
Grötzingen Krappmühlenweg 07:18:00
-
Berghausen Pfinzbrücke 07:20:00
-
Berghausen(Baden) 07:21:00
-
Berghausen Am Stadion 07:23:00
-
Söllingen Reetzstr. 07:25:00
-
Söllingen(b Karlsr) 07:26:00
-
Söllingen Kapellenstraße 07:28:00
-
Kleinsteinbach 07:31:00
-
Wilferdingen-Singen 07:33:00
-
Königsbach(Baden) 07:36:00
-
Bilfingen 07:39:00
-
Ersingen West 07:41:00
-
Ersingen 07:43:00
-
Ispringen 07:46:00
-
Pforzheim Hbf 07:50:00