West in Essen
Am Westbahnhof 1,
45144Essen
The next departure is direction Germaniaplatz, Essen (Ruhr).
Route:
-
Westbahnhof, Essen (Ruhr)
-
Alfred-Krupp-Schule, Essen (Ruhr) 16:12:00
-
Hobeisenbrücke, Essen (Ruhr) 16:14:00
-
Rubensstr., Essen (Ruhr) 16:15:00
-
Holsterhauser Platz, Essen (Ruhr) 16:16:00
-
Uniklinikum, Essen (Ruhr) 16:17:00
-
Landgericht, Essen (Ruhr) 16:19:00
-
Zweigertstr., Essen (Ruhr) 16:20:00
-
Rüttenscheider Stern, Essen (Ruhr) 16:21:00
-
Cäcilienstr., Essen (Ruhr) 16:23:00
-
Moltkestr., Essen (Ruhr) 16:25:00
-
Kronprinzenstr., Essen (Ruhr) 16:26:00
-
Aalto-Theater, Essen (Ruhr) 16:28:00
-
Hauptbahnhof (U Gleis 1+3), Essen (Ruhr) 16:30:00
-
Rathaus Essen, Essen (Ruhr) 16:32:00
-
Rheinischer Platz, Essen (Ruhr) 16:34:00
-
Berliner Platz, Essen (Ruhr) 16:35:00
-
thyssenkrupp, Essen (Ruhr) 16:36:00
-
Kronenberg, Essen (Ruhr) 16:38:00
-
Helenenstr., Essen (Ruhr) 16:39:00
-
Hamborner Str., Essen (Ruhr) 16:41:00
-
Jahnplatz, Essen (Ruhr) 16:42:00
-
Bergmühle, Essen (Ruhr) 16:43:00
-
Bocholder Str., Essen (Ruhr) 16:44:00
-
Bergeborbeck Bahnhof, Essen (Ruhr) 16:45:00
-
Zinkstr., Essen (Ruhr) 16:46:00
-
Altenberg, Essen (Ruhr) 16:47:00
-
An Don Bosco, Essen (Ruhr) 16:48:00
-
Leimgardtsfeld, Essen (Ruhr) 16:50:00
-
Philippusstift, Essen (Ruhr) 16:52:00
-
Germaniaplatz, Essen (Ruhr) 16:53:00
Route:
-
Essen West
-
Essen-Borbeck Süd 16:16:00
-
Essen-Borbeck 16:18:00
-
Essen-Gerschede 16:20:00
-
Essen-Dellwig Ost 16:23:00
-
Bottrop Hbf 16:28:00
-
Bottrop-Boy 16:32:00
-
Gladbeck West 16:36:00
-
Herten(Westf) 16:47:00
-
Recklinghausen Hbf 16:55:00
Route:
-
Essen West
-
Essen Hbf 16:19:00
-
Essen-Steele 16:24:00
-
Essen-Überruhr 16:28:00
-
Essen-Holthausen 16:30:00
-
Essen-Kupferdreh 16:33:00
-
Velbert-Nierenhof 16:38:00
-
Velbert-Langenberg 16:42:00
-
Velbert-Neviges 16:46:00
-
Velbert Rosenhügel 16:50:00
-
Wülfrath-Aprath 16:54:00
-
Wuppertal-Vohwinkel 16:58:00
-
Wuppertal-Sonnborn 17:00:00
-
Wuppertal-Zoologischer Garten 17:02:00
-
Wuppertal-Steinbeck 17:05:00
-
Wuppertal Hbf 17:08:00
Route:
-
Westbahnhof, Essen (Ruhr)
-
Sälzerstr., Essen (Ruhr) 16:18:00
-
Helenenstr., Essen (Ruhr) 16:19:00
-
Helenenstr., Essen (Ruhr) 16:21:00
Route:
-
Essen West
-
Essen Hbf 16:25:00
-
Essen-Steele 16:29:00
-
Essen-Steele Ost 16:31:00
-
Essen-Eiberg 16:34:00
-
Wattenscheid-Höntrop 16:37:00
-
Bochum-Ehrenfeld 16:41:00
-
Bochum Hbf 16:43:00
-
Bochum-Langendreer West 16:48:00
-
Bochum-Langendreer 16:50:00
-
Dortmund-Kley 16:53:00
-
Dortmund-Oespel 16:55:00
-
Dortmund Universität 16:58:00
-
Dortmund-Dorstfeld Süd 17:00:00
-
Dortmund-Dorstfeld 17:02:00
-
Dortmund Hbf 17:10:00
Route:
-
Westbahnhof, Essen (Ruhr)
-
Alfred-Krupp-Schule, Essen (Ruhr) 16:27:00
-
Hobeisenbrücke, Essen (Ruhr) 16:29:00
-
Rubensstr., Essen (Ruhr) 16:30:00
-
Holsterhauser Platz, Essen (Ruhr) 16:31:00
-
Uniklinikum, Essen (Ruhr) 16:32:00
-
Landgericht, Essen (Ruhr) 16:34:00
-
Zweigertstr., Essen (Ruhr) 16:35:00
-
Rüttenscheider Stern, Essen (Ruhr) 16:36:00
-
Cäcilienstr., Essen (Ruhr) 16:38:00
-
Moltkestr., Essen (Ruhr) 16:40:00
-
Kronprinzenstr., Essen (Ruhr) 16:41:00
-
Aalto-Theater, Essen (Ruhr) 16:43:00
-
Hauptbahnhof (U Gleis 1+3), Essen (Ruhr) 16:45:00
-
Rathaus Essen, Essen (Ruhr) 16:47:00
-
Rheinischer Platz, Essen (Ruhr) 16:49:00
-
Berliner Platz, Essen (Ruhr) 16:50:00
-
thyssenkrupp, Essen (Ruhr) 16:51:00
-
Kronenberg, Essen (Ruhr) 16:53:00
-
Helenenstr., Essen (Ruhr) 16:54:00
-
Hamborner Str., Essen (Ruhr) 16:56:00
-
Jahnplatz, Essen (Ruhr) 16:57:00
-
Bergmühle, Essen (Ruhr) 16:58:00
-
Bocholder Str., Essen (Ruhr) 16:59:00
-
Bergeborbeck Bahnhof, Essen (Ruhr) 17:00:00
-
Zinkstr., Essen (Ruhr) 17:01:00
-
Altenberg, Essen (Ruhr) 17:02:00
-
An Don Bosco, Essen (Ruhr) 17:03:00
-
Leimgardtsfeld, Essen (Ruhr) 17:05:00
-
Philippusstift, Essen (Ruhr) 17:07:00
-
Germaniaplatz, Essen (Ruhr) 17:08:00