Kray Nord in Essen
Heinrich-Sense-Weg 77,
45307Essen
The next departure is direction Dortmund Hbf.
Route:
-
Essen-Kray Nord
-
Gelsenkirchen-Rotthausen 00:03:00
-
Gelsenkirchen Hbf 00:06:00
-
Wanne-Eickel Hbf 00:11:00
-
Herne 00:15:00
-
Castrop-Rauxel Hbf 00:20:00
-
Dortmund-Mengede 00:26:00
-
Dortmund-Nette/Oestrich 00:28:00
-
Dortmund-Westerfilde 00:31:00
-
Dortmund-Huckarde 00:33:00
-
Dortmund-Wischlingen 00:36:00
-
Dortmund-Dorstfeld 00:39:00
-
Dortmund Hbf 00:42:00
Route:
-
Kray Nordbahnhof, Essen (Ruhr)
-
Krayer Markt, Essen (Ruhr) 00:17:00
-
Kray Mitte, Essen (Ruhr) 00:18:00
-
Kiwittstr., Essen (Ruhr) 00:19:00
-
Kray Südbahnhof, Essen (Ruhr) 00:21:00
-
Ostschule, Essen (Ruhr) 00:22:00
-
Hans-Sachs-Str., Essen (Ruhr) 00:22:00
-
Behaimring, Essen (Ruhr) 00:23:00
-
Hochfeldstr., Essen (Ruhr) 00:24:00
-
Wendelinstr., Essen (Ruhr) 00:27:00
-
Rodenseelbrücke, Essen (Ruhr) 00:28:00
Route:
-
Kray Nordbahnhof, Essen (Ruhr)
-
Krayer Markt, Essen (Ruhr) 00:20:00
-
Kray Mitte, Essen (Ruhr) 00:21:00
-
Kiwittstr., Essen (Ruhr) 00:22:00
-
Kray Südbahnhof, Essen (Ruhr) 00:23:00
-
Im Steeler Rott, Essen (Ruhr) 00:24:00
-
Steele S-Bahnhof, Essen (Ruhr) 00:27:00
-
Stadtgarten, Essen (Ruhr) 00:29:00
-
Knappschafts-Krankenhaus, Essen (Ruhr) 00:30:00
-
Dinnendahlstr., Essen (Ruhr) 00:31:00
-
Parkfriedhof, Essen (Ruhr) 00:32:00
-
Schwanenbuschstr., Essen (Ruhr) 00:33:00
-
Huttropstr., Essen (Ruhr) 00:36:00
-
Töpferstr., Essen (Ruhr) 00:37:00
-
Karolinenstr., Essen (Ruhr) 00:39:00
-
Paulinenstr., Essen (Ruhr) 00:40:00
-
Martinstr., Essen (Ruhr) 00:42:00
-
Landgericht, Essen (Ruhr) 00:43:00
-
Uniklinikum, Essen (Ruhr) 00:44:00
-
Holsterhauser Platz, Essen (Ruhr) 00:45:00
-
Rubensstr., Essen (Ruhr) 00:46:00
-
Hobeisenbrücke, Essen (Ruhr) 00:47:00
-
Alfred-Krupp-Schule, Essen (Ruhr) 00:49:00
-
Frohnhauser Platz, Essen (Ruhr) 00:51:00
-
Berliner Str., Essen (Ruhr) 00:51:00
-
Rüdesheimer Platz, Essen (Ruhr) 00:53:00
-
Onckenstr., Essen (Ruhr) 00:54:00
-
Niebuhrstr., Essen (Ruhr) 00:55:00
-
Frohnhausen S-Bahnhof, Essen (Ruhr) 00:55:00
-
Möbiusstr., Essen (Ruhr) 00:56:00
-
Bockmühle, Essen (Ruhr) 00:57:00
-
Röntgenstr., Essen (Ruhr) 00:59:00
-
Helenenstr., Essen (Ruhr) 01:00:00
-
Hamborner Str., Essen (Ruhr) 01:01:00
-
Jahnplatz, Essen (Ruhr) 01:02:00
-
Bergmühle, Essen (Ruhr) 01:03:00
-
Bocholder Str., Essen (Ruhr) 01:04:00
-
Bergeborbeck Bahnhof, Essen (Ruhr) 01:05:00
Route:
-
Kray Nordbahnhof, Essen (Ruhr)
-
Kray Nordbahnhof, Essen (Ruhr) 00:31:00
-
Kellinghausstr., Essen (Ruhr) 00:32:00
-
Zeche Bonifacius, Essen (Ruhr) 00:33:00
-
Rheinelbeweg, Essen (Ruhr) 00:33:00
-
M.-Erzberger-Str., Essen (Ruhr) 00:35:00
-
Morgensteig, Essen (Ruhr) 00:36:00
-
Bonifaciusstr., Essen (Ruhr) 00:36:00
-
Portendieckstr., Essen (Ruhr) 00:37:00
-
Ophoffstr., Essen (Ruhr) 00:38:00
-
Karl-Meyer-Platz, Essen (Ruhr) 00:39:00
-
Huestr., Essen (Ruhr) 00:40:00
-
Röckenstr., Essen (Ruhr) 00:41:00
-
Beisenstr., Essen (Ruhr) 00:42:00
-
Grundstr., Essen (Ruhr) 00:43:00
-
Aldenhofweg, Essen (Ruhr) 00:43:00
-
Viermännerhöfe, Essen (Ruhr) 00:44:00
-
Abzw. Katernberg, Essen (Ruhr) 00:45:00
-
Zollverein Nord Bahnhof, Essen (Ruhr) 00:47:00
-
Katernberger Markt, Essen (Ruhr) 00:48:00
-
Meerkamp, Essen (Ruhr) 00:50:00
-
Josef-Hoeren-Str., Essen (Ruhr) 00:51:00
-
Fundlandstr., Essen (Ruhr) 00:52:00
-
Rahmstr., Essen (Ruhr) 00:53:00
-
Stankeitstr., Essen (Ruhr) 00:54:00
-
Altenessen Mitte, Essen (Ruhr) 00:56:00
-
Vogelheimer Str., Essen (Ruhr) 00:58:00
-
Mehring, Essen (Ruhr) 00:59:00
-
Kleinstr., Essen (Ruhr) 01:00:00
-
Lüschershofstr., Essen (Ruhr) 01:01:00
-
Preßwerk, Essen (Ruhr) 01:02:00
-
Sulterkamp, Essen (Ruhr) 01:04:00
-
Heegstr., Essen (Ruhr) 01:05:00
-
Schraeplerstr., Essen (Ruhr) 01:06:00
-
Leimgardtsfeld, Essen (Ruhr) 01:07:00
-
Philippusstift, Essen (Ruhr) 01:08:00
-
Germaniaplatz, Essen (Ruhr) 01:09:00
-
Otto-Brenner-Str., Essen (Ruhr) 01:10:00
-
Wolfsbankring, Essen (Ruhr) 01:10:00
-
Rechtstr., Essen (Ruhr) 01:11:00
-
Borbeck Bahnhof, Essen (Ruhr) 01:12:00
Route:
-
Kray Nordbahnhof, Essen (Ruhr)
-
Kellinghausstr., Essen (Ruhr) 00:32:00
-
Zeche Bonifacius, Essen (Ruhr) 00:33:00
-
Rheinelbeweg, Essen (Ruhr) 00:33:00
-
M.-Erzberger-Str., Essen (Ruhr) 00:35:00
-
Morgensteig, Essen (Ruhr) 00:36:00
-
Bonifaciusstr., Essen (Ruhr) 00:36:00
-
Portendieckstr., Essen (Ruhr) 00:37:00
-
Ophoffstr., Essen (Ruhr) 00:38:00
-
Karl-Meyer-Platz, Essen (Ruhr) 00:39:00
-
Huestr., Essen (Ruhr) 00:40:00
-
Röckenstr., Essen (Ruhr) 00:41:00
-
Beisenstr., Essen (Ruhr) 00:42:00
-
Grundstr., Essen (Ruhr) 00:43:00
-
Aldenhofweg, Essen (Ruhr) 00:43:00
-
Viermännerhöfe, Essen (Ruhr) 00:44:00
-
Abzw. Katernberg, Essen (Ruhr) 00:45:00
-
Zollverein Nord Bahnhof, Essen (Ruhr) 00:47:00
-
Katernberger Markt, Essen (Ruhr) 00:48:00
-
Meerkamp, Essen (Ruhr) 00:50:00
-
Josef-Hoeren-Str., Essen (Ruhr) 00:51:00
-
Fundlandstr., Essen (Ruhr) 00:52:00
-
Rahmstr., Essen (Ruhr) 00:53:00
-
Stankeitstr., Essen (Ruhr) 00:54:00
-
Altenessen Mitte, Essen (Ruhr) 00:56:00
-
Vogelheimer Str., Essen (Ruhr) 00:58:00
-
Mehring, Essen (Ruhr) 00:59:00
-
Kleinstr., Essen (Ruhr) 01:00:00
-
Lüschershofstr., Essen (Ruhr) 01:01:00
-
Preßwerk, Essen (Ruhr) 01:02:00
-
Sulterkamp, Essen (Ruhr) 01:04:00
-
Heegstr., Essen (Ruhr) 01:05:00
-
Schraeplerstr., Essen (Ruhr) 01:06:00
-
Leimgardtsfeld, Essen (Ruhr) 01:07:00
-
Philippusstift, Essen (Ruhr) 01:08:00
-
Germaniaplatz, Essen (Ruhr) 01:09:00
-
Otto-Brenner-Str., Essen (Ruhr) 01:10:00
-
Wolfsbankring, Essen (Ruhr) 01:10:00
-
Rechtstr., Essen (Ruhr) 01:11:00
-
Borbeck Bahnhof, Essen (Ruhr) 01:12:00
Route:
-
Kray Nordbahnhof, Essen (Ruhr)
-
Krayer Markt, Essen (Ruhr) 00:47:00
-
Kray Mitte, Essen (Ruhr) 00:48:00
-
Kiwittstr., Essen (Ruhr) 00:49:00
-
Kray Südbahnhof, Essen (Ruhr) 00:51:00
-
Ostschule, Essen (Ruhr) 00:52:00
-
Hans-Sachs-Str., Essen (Ruhr) 00:52:00
-
Behaimring, Essen (Ruhr) 00:53:00
-
Hochfeldstr., Essen (Ruhr) 00:54:00
-
Wendelinstr., Essen (Ruhr) 00:57:00
-
Rodenseelbrücke, Essen (Ruhr) 00:58:00