Bahnhof Leopoldshafen Leopoldstr. in Eggenstein-Leopoldshafen
L559 122,
76344Eggenstein-Leopoldshafen
The next departure is direction Blankenloch Bahnhof.
Route:
-
Leopoldshafen Leopoldstraße/B36, Eggenstein-Leopol
-
KIT-Campus Nord Südtor, Eggenstein-Leopoldshafen 19:06:00
-
Blankenloch Stutensee-Center, Stutensee 19:10:00
-
Blankenloch Lorenzstraße, Stutensee 19:11:00
-
Blankenloch Nord, Stutensee 19:14:00
-
Blankenloch Bahnhof, Stutensee 19:16:00
Route:
-
Leopoldshafen Leopoldstr.
-
Leopoldshafen Viermorgen, Eggenstein-Leopoldshafen 19:06:00
-
Eggenstein Schweriner Straße, Eggenstein-Leopoldsh 19:07:00
-
Eggenstein Spöcker Weg, Eggenstein-Leopoldshafen 19:08:00
-
Eggenstein Bf 19:09:00
-
Eggenstein Süd, Eggenstein-Leopoldshafen 19:11:00
-
Karlsruhe-Neureut Kirchfeld 19:13:00
-
Neureut Adolf-Ehrmann-Bad, Karlsruhe 19:15:00
-
Neureut Bärenweg, Karlsruhe 19:17:00
-
Neureut Welschneureuter Straße, Karlsruhe 19:18:00
-
Haus Bethlehem, Karlsruhe 19:21:00
-
Kurt-Schumacher-Straße, Karlsruhe 19:22:00
-
August-Bebel-Straße, Karlsruhe 19:23:00
-
Knielinger Allee/Städt. Klinikum, Karlsruhe 19:25:00
-
Moltkestraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 19:26:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 19:28:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 19:30:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 19:32:00
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 19:34:00
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 19:35:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 19:36:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 19:37:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 19:39:00
-
Poststraße, Karlsruhe 19:40:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 19:42:00
-
Karlsruhe Albtalbahnhof 19:44:00
-
Dammerstock, Karlsruhe 19:47:00
-
Schloss Rüppurr, Karlsruhe 19:48:00
-
Rüppurr Ostendorfplatz, Karlsruhe 19:49:00
-
Rüppurr Tulpenstraße, Karlsruhe 19:51:00
-
Rüppurr Battstraße, Karlsruhe 19:52:00
-
Neuwiesenreben, Ettlingen 19:54:00
-
Wasen, Ettlingen 19:55:00
-
Erbprinz/Schloss, Ettlingen 19:57:00
-
Ettlingen Stadt 19:58:00
-
Albgaubad, Ettlingen 20:02:00
Route:
-
Leopoldshafen Leopoldstr.
-
Leopoldshafen Frankfurter Straße, Eggenstein-Leopo 19:15:00
-
Linkenheim Süd, Linkenheim-Hochstetten 19:18:00
-
Linkenheim Friedrichstraße, Linkenheim-Hochstetten 19:19:00
-
Linkenheim Rathaus 19:21:00
-
Linkenheim Schulzentrum, Linkenheim-Hochstetten 19:23:00
-
Hochstetten Grenzstraße 19:24:00
-
Hochstetten Altenheim, Linkenheim-Hochstetten 19:26:00
-
Hochstetten 19:27:00
Route:
-
Leopoldshafen Leopoldstr.
-
Leopoldshafen Viermorgen, Eggenstein-Leopoldshafen 19:26:00
-
Eggenstein Schweriner Straße, Eggenstein-Leopoldsh 19:27:00
-
Eggenstein Spöcker Weg, Eggenstein-Leopoldshafen 19:28:00
-
Eggenstein Bf 19:29:00
-
Eggenstein Süd, Eggenstein-Leopoldshafen 19:31:00
-
Karlsruhe-Neureut Kirchfeld 19:33:00
-
Neureut Adolf-Ehrmann-Bad, Karlsruhe 19:35:00
-
Neureut Bärenweg, Karlsruhe 19:37:00
-
Neureut Welschneureuter Straße, Karlsruhe 19:38:00
-
Haus Bethlehem, Karlsruhe 19:41:00
-
Kurt-Schumacher-Straße, Karlsruhe 19:42:00
-
August-Bebel-Straße, Karlsruhe 19:43:00
-
Knielinger Allee/Städt. Klinikum, Karlsruhe 19:45:00
-
Moltkestraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 19:46:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 19:48:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 19:50:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 19:52:00
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 19:54:00
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 19:55:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 19:56:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 19:57:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 19:59:00
-
Poststraße, Karlsruhe 20:00:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 20:02:00
-
Karlsruhe Albtalbahnhof 20:04:00
-
Dammerstock, Karlsruhe 20:07:00
-
Schloss Rüppurr, Karlsruhe 20:08:00
-
Rüppurr Ostendorfplatz, Karlsruhe 20:09:00
-
Rüppurr Tulpenstraße, Karlsruhe 20:11:00
-
Rüppurr Battstraße, Karlsruhe 20:12:00
-
Neuwiesenreben, Ettlingen 20:14:00
-
Wasen, Ettlingen 20:15:00
-
Erbprinz/Schloss, Ettlingen 20:17:00
-
Ettlingen Stadt 20:18:00
-
Albgaubad, Ettlingen 20:22:00
-
Spinnerei, Ettlingen 20:24:00
-
Busenbach 20:25:00
-
Reichenbach Kurpark, Waldbronn 20:28:00
-
Reichenbach(b. Ettlingen) 20:29:00
-
Langensteinbach Schießhüttenäcker, Karlsbad 20:32:00
-
Langensteinbach Bahnhof 20:33:00
-
Langensteinbach St. Barbara, Karlsbad 20:34:00
-
Spielberg 20:37:00
-
Ittersbach Industrie, Karlsbad 20:41:00
-
Ittersbach Bahnhof 20:43:00
-
Ittersbach Rathaus 20:45:00
Route:
-
Leopoldshafen Leopoldstraße/B36, Eggenstein-Leopol
-
KIT-Campus Nord Südtor, Eggenstein-Leopoldshafen 19:36:00
-
Blankenloch Stutensee-Center, Stutensee 19:40:00
-
Blankenloch Lorenzstraße, Stutensee 19:41:00
-
Blankenloch Nord, Stutensee 19:44:00
-
Bahnhof West, Weingarten (Baden) 19:52:00
Route:
-
Leopoldshafen Leopoldstr.
-
Leopoldshafen Frankfurter Straße, Eggenstein-Leopo 19:35:00
-
Linkenheim Süd, Linkenheim-Hochstetten 19:38:00
-
Linkenheim Friedrichstraße, Linkenheim-Hochstetten 19:39:00
-
Linkenheim Rathaus 19:41:00
-
Linkenheim Schulzentrum, Linkenheim-Hochstetten 19:43:00
-
Hochstetten Grenzstraße 19:44:00
-
Hochstetten Altenheim, Linkenheim-Hochstetten 19:46:00
-
Hochstetten 19:47:00