Völklinger Str. in Düsseldorf
Volmerswerther Strasse 6,
40219Düsseldorf
The next departure is direction Düsseldorf Hbf.
Route:
-
Düsseldorf Völklinger Str.
-
Düsseldorf-Bilk 00:16:00
-
Düsseldorf Friedrichstadt 00:18:00
-
Düsseldorf Hbf 00:21:00
Route:
-
Völklinger Straße S-Bahnhof, Düsseldorf
-
Bilker Kirche, Düsseldorf 00:27:00
-
Stadttor, Düsseldorf 00:28:00
-
Landtag/Kniebrücke, Düsseldorf 00:30:00
-
Poststraße, Düsseldorf 00:31:00
-
Graf-Adolf-Platz U, Düsseldorf 00:32:00
-
Berliner Allee Steig 4, Düsseldorf 00:34:00
-
Stresemannplatz, Düsseldorf 00:36:00
-
Hauptbahnhof, Düsseldorf 00:37:00
-
Worringer Platz, Düsseldorf 00:39:00
-
Birkenstraße, Düsseldorf 00:41:00
-
Wetterstraße, Düsseldorf 00:42:00
-
Flingern S-Bahnhof, Düsseldorf 00:43:00
-
Hoffeldstraße, Düsseldorf 00:45:00
-
Engerstraße, Düsseldorf 00:47:00
-
Schlüterstr./Arbeitsagentur, Düsseldorf 00:48:00
-
Staufenplatz, Düsseldorf 00:50:00
-
Pöhlenweg, Düsseldorf 00:52:00
-
Auf der Hardt/LVR-Klinikum, Düsseldorf 00:54:00
-
Heinrich-Könn-Straße, Düsseldorf 00:55:00
-
Gerresheim Krankenhaus, Düsseldorf 00:56:00
Route:
-
Düsseldorf Völklinger Str.
-
Düsseldorf-Bilk 00:30:00
-
Düsseldorf Friedrichstadt 00:32:00
-
Düsseldorf Hbf 00:34:00
-
Düsseldorf-Flingern 00:38:00
-
Düsseldorf-Gerresheim 00:42:00
-
Erkrath-Nord 00:47:00
-
Neanderthal 00:50:00
-
Mettmann Zentrum 00:54:00
-
Mettmann Stadtwald 00:56:00
-
Wuppertal-Hahnenfurth/Düssel 01:03:00
-
Wuppertal-Vohwinkel 01:06:00
-
Wuppertal-Zoologischer Garten 01:09:00
-
Wuppertal-Steinbeck 01:12:00
-
Wuppertal Hbf 01:15:00
Route:
-
Düsseldorf Völklinger Str.
-
Düsseldorf-Hamm 00:33:00
-
Neuss Rheinparkcenter 00:35:00
-
Neuss Am Kaiser 00:38:00
-
Neuss Hbf 00:41:00
-
Kaarst IKEA 00:51:00
-
Kaarst Mitte/Holzbüttgen 00:53:00
-
Kaarster Bahnhof 00:55:00
-
Kaarster See 00:58:00
Route:
-
Völklinger Straße S-Bahnhof, Düsseldorf
-
Georg-Schulhoff-Platz, Düsseldorf 00:35:00
-
Südfriedhof, Düsseldorf 00:37:00
-
Josef-Kardinal-Frings-Brücke, Düsseldorf 00:39:00
-
Rheinpark-Center Süd, Neuss 00:41:00
-
Langemarckstr., Neuss 00:42:00
-
Stadthalle/Museum, Neuss 00:44:00
-
Landestheater, Neuss 00:46:00
-
Markt, Neuss 00:47:00
-
Glockhammer, Neuss 00:48:00
-
Niedertor, Neuss 00:49:00
-
Hauptbahnhof, Neuss 00:51:00
-
Theodor-Heuss-Platz, Neuss 00:51:00
Route:
-
Düsseldorf Völklinger Str.
-
Düsseldorf-Hamm 00:39:00
-
Neuss Rheinparkcenter 00:42:00
-
Neuss Am Kaiser 00:44:00
-
Neuss Hbf 00:48:00
-
Büttgen 00:53:00
-
Kleinenbroich 00:56:00
-
Korschenbroich 00:59:00
-
Mönchengladbach-Lürrip 01:01:00
-
Mönchengladbach Hbf 01:06:00