Flingern in Düsseldorf
Dorotheenstrasse 85,
40233Düsseldorf
The next departure is direction Mönchengladbach Hbf.
Route:
-
Düsseldorf-Flingern
-
Düsseldorf Hbf 17:00:00
-
Düsseldorf Friedrichstadt 17:03:00
-
Düsseldorf-Bilk 17:05:00
-
Düsseldorf Völklinger Str. 17:07:00
-
Düsseldorf-Hamm 17:09:00
-
Neuss Rheinparkcenter 17:12:00
-
Neuss Am Kaiser 17:14:00
-
Neuss Hbf 17:18:00
-
Büttgen 17:23:00
-
Kleinenbroich 17:26:00
-
Korschenbroich 17:29:00
-
Mönchengladbach-Lürrip 17:31:00
-
Mönchengladbach Hbf 17:36:00
Route:
-
Flingern S-Bahnhof, Düsseldorf
-
Hoffeldstraße, Düsseldorf 17:00:00
-
Engerstraße, Düsseldorf 17:02:00
-
Schlüterstr./Arbeitsagentur, Düsseldorf 17:03:00
-
Staufenplatz, Düsseldorf 17:05:00
-
Pöhlenweg, Düsseldorf 17:07:00
-
Auf der Hardt/LVR-Klinikum, Düsseldorf 17:09:00
-
Heinrich-Könn-Straße, Düsseldorf 17:10:00
-
Gerresheim Krankenhaus, Düsseldorf 17:11:00
Route:
-
Flingern S-Bahnhof, Düsseldorf
-
Lindenstraße, Düsseldorf 17:00:00
-
Lindemannstraße, Düsseldorf 17:02:00
-
Schumannstraße, Düsseldorf 17:03:00
-
Brehmplatz, Düsseldorf 17:05:00
-
Zoo S-Bahnhof, Düsseldorf 17:06:00
-
Tußmannstraße, Düsseldorf 17:07:00
-
Stockkampstraße, Düsseldorf 17:08:00
-
Marienhospital, Düsseldorf 17:10:00
-
Sternstraße, Düsseldorf 17:12:00
-
Schadowstraße U, Düsseldorf 17:14:00
-
Steinstraße/Königsallee, Düsseldorf 17:15:00
-
Berliner Allee Steig 1, Düsseldorf 17:17:00
-
Graf-Adolf-Platz U, Düsseldorf 17:19:00
-
Poststraße, Düsseldorf 17:21:00
-
Landtag/Kniebrücke, Düsseldorf 17:22:00
-
Stadttor, Düsseldorf 17:23:00
-
Bilker Kirche, Düsseldorf 17:25:00
-
Wupperstraße, Düsseldorf 17:26:00
-
Franziusstraße, Düsseldorf 17:27:00
-
Hemmersbachweg, Düsseldorf 17:28:00
-
Hammer Dorfstraße, Düsseldorf 17:29:00
-
Hamm S-Bahnhof, Düsseldorf 17:29:00
Route:
-
Flingern S-Bahnhof, Düsseldorf
-
Wetterstraße, Düsseldorf 17:01:00
-
Birkenstraße, Düsseldorf 17:03:00
-
Worringer Platz, Düsseldorf 17:04:00
-
Hauptbahnhof, Düsseldorf 17:06:00
-
Stresemannplatz, Düsseldorf 17:09:00
-
Berliner Allee Steig 3, Düsseldorf 17:10:00
-
Graf-Adolf-Platz U, Düsseldorf 17:12:00
-
Poststraße, Düsseldorf 17:14:00
-
Landtag/Kniebrücke, Düsseldorf 17:15:00
-
Stadttor, Düsseldorf 17:16:00
-
Bilker Kirche, Düsseldorf 17:18:00
-
Völklinger Straße S-Bahnhof, Düsseldorf 17:19:00
-
Georg-Schulhoff-Platz, Düsseldorf 17:20:00
-
Südfriedhof, Düsseldorf 17:22:00
-
Josef-Kardinal-Frings-Brücke, Düsseldorf 17:24:00
-
Rheinpark-Center Süd, Neuss 17:26:00
-
Langemarckstr., Neuss 17:28:00
-
Stadthalle/Museum, Neuss 17:30:00
-
Landestheater, Neuss 17:31:00
-
Markt, Neuss 17:32:00
-
Glockhammer, Neuss 17:34:00
-
Niedertor, Neuss 17:35:00
-
Hauptbahnhof, Neuss 17:37:00
-
Theodor-Heuss-Platz, Neuss 17:37:00
Route:
-
Düsseldorf-Flingern
-
Düsseldorf-Gerresheim 17:05:00
-
Erkrath 17:08:00
-
Hochdahl 17:11:00
-
Hochdahl-Millrath 17:13:00
-
Haan-Gruiten 17:16:00
-
Wuppertal-Vohwinkel 17:22:00
-
Wuppertal-Sonnborn 17:25:00
-
Wuppertal-Zoologischer Garten 17:27:00
-
Wuppertal-Steinbeck 17:30:00
-
Wuppertal Hbf 17:32:00
-
Wuppertal-Unterbarmen 17:35:00
-
Wuppertal-Barmen 17:37:00
-
Wuppertal-Oberbarmen 17:40:00
Route:
-
Flingern S-Bahnhof, Düsseldorf
-
Stadtwerke/Düsselstrand, Düsseldorf 17:03:00
-
Kettwiger Straße U, Düsseldorf 17:05:00
-
Fichtenstraße, Düsseldorf 17:06:00
-
Oberbilker Markt (U) Steig 7, Düsseldorf 17:07:00
-
Flügelstraße, Düsseldorf 17:08:00
-
Kruppstraße, Düsseldorf 17:10:00
-
Volksgarten S-Bahnhof, Düsseldorf 17:11:00
-
Redinghovenstraße, Düsseldorf 17:12:00
-
Auf'm Hennekamp Hst.4, Düsseldorf 17:13:00
-
Kopernikusstraße, Düsseldorf 17:15:00
-
Am Steinberg, Düsseldorf 17:16:00