Museum Koenig in Bonn
Adenauerallee 164,
53113Bonn
The next departure is direction Bad Honnef Stadtbahn.
Route:
-
Bonn Museum Koenig
-
Bonn Heussallee/Museumsmeile 06:04:00
-
Bonn Gronau Ollenhauerstraße 06:05:00
-
Bonn Gronau Olof-Palme-Allee 06:06:00
-
Bonn Hochkreuz Robert-Schuman-Platz 06:07:00
-
Bonn-Hochkreuz Rheinaue 06:08:00
-
Bonn-Ramersdorf 06:11:00
-
Bonn-Oberkassel Nord 06:12:00
-
Bonn-Oberkassel Mitte 06:13:00
-
Bonn-Oberkassel Süd/Römlinghoven 06:15:00
-
Königswinter-Oberdollendorf Nord 06:16:00
-
Königswinter-Oberdollendorf 06:18:00
-
Königswinter-Longenburg 06:20:00
-
Königswinter, Clemens-August-Str. 06:23:00
-
Königswinter Fähre 06:24:00
-
Königswinter Denkmal 06:25:00
-
Rhöndorf Bahnhof 06:28:00
-
Bad Honnef Am Spitzenbach 06:29:00
-
Bad Honnef Stadtbahn 06:31:00
Route:
-
Bonn Museum Koenig
-
Bonn Bundesrechnungshof/Auswärtiges Amt 06:05:00
-
Bonn Juridicum 06:06:00
-
Bonn Universität/Markt 06:08:00
-
Bonn Hbf (tief) 06:10:00
-
Bonn Stadthaus 06:12:00
Route:
-
Bonn Museum Koenig
-
Bonn Bundesrechnungshof/Auswärtiges Amt 06:13:00
-
Bonn Juridicum 06:14:00
-
Bonn Universität/Markt 06:16:00
-
Hauptbahnhof, Bonn 06:18:00
-
Bonn West 06:20:00
-
Propsthof Nord, Bonn 06:21:00
-
Tannenbusch Süd, Bonn 06:23:00
-
Tannenbusch Mitte, Bonn 06:25:00
-
Buschdorf, Bonn 06:26:00
-
Hersel, Bornheim (Rheinland) 06:28:00
-
Uedorf, Bornheim (Rheinland) 06:30:00
-
Widdig, Bornheim (Rheinland) 06:31:00
-
Urfeld, Wesseling 06:33:00
-
Wesseling Süd 06:35:00
-
Wesseling (Stadtbahn) 06:37:00
-
Wesseling Nord 06:40:00
-
Godorf Bahnhof, Köln 06:42:00
-
Sürth Bahnhof, Köln 06:45:00
-
Rodenkirchen Michaelshoven, Köln 06:47:00
-
Rodenkirchen Siegstr., Köln 06:48:00
-
Rodenkirchen Bahnhof, Köln 06:49:00
-
Marienburg Heinrich-Lübke-Ufer, Köln 06:51:00
-
Marienburg Bayenthalgürtel, Köln 06:53:00
-
Bayenthal Schönhauser Str., Köln 06:54:00
-
Ubierring, Köln 06:56:00
-
Chlodwigplatz, Köln 06:58:00
-
Ulrepforte, Köln 07:00:00
-
Eifelstr., Köln 07:02:00
-
Barbarossaplatz, Köln 07:05:00
-
Poststr., Köln 07:08:00
-
Neumarkt, Köln 07:09:00
-
Appellhofplatz, Köln 07:13:00
-
Dom/Hauptbahnhof, Köln 07:14:00
-
Breslauer Platz/Hauptbahnhof, Köln 07:15:00
-
Ebertplatz, Köln 07:17:00
-
Reichenspergerplatz, Köln 07:18:00
-
Riehl Kinderkrankenhaus, Köln 07:21:00
-
Riehl Amsterdamer Str./Gürtel, Köln 07:23:00
-
Niehl Nesselrodestr., Köln 07:24:00
-
Niehl Sebastianstr., Köln 07:26:00
Route:
-
Bonn Museum Koenig
-
Gronau Heussallee/Museumsmeile, Bonn 06:15:00
-
Bonn Gronau Ollenhauerstraße 06:16:00
-
Bonn Gronau Olof-Palme-Allee 06:17:00
-
Bonn Max-Löbner-Str./Friesdorf 06:18:00
-
Bonn Hochkreuz/Deutsches Museum Bonn 06:20:00
-
Bonn-Plittersdorf, Wurzerstr. 06:22:00
-
Bad Godesberg Plittersdorfer Str., Bonn 06:23:00
-
Bad Godesberg Bahnhof, Bonn 06:24:00
-
Bad Godesberg Stadthalle, Bonn 06:26:00
Route:
-
Bonn Museum Koenig
-
Bonn Heussallee/Museumsmeile 06:34:00
-
Bonn Gronau Ollenhauerstraße 06:35:00
-
Bonn Gronau Olof-Palme-Allee 06:36:00
-
Bonn Hochkreuz Robert-Schuman-Platz 06:37:00
-
Bonn-Hochkreuz Rheinaue 06:38:00
-
Bonn-Ramersdorf 06:41:00
-
Bonn-Oberkassel Nord 06:42:00
-
Bonn-Oberkassel Mitte 06:43:00
-
Bonn-Oberkassel Süd/Römlinghoven 06:45:00
-
Königswinter-Oberdollendorf Nord 06:46:00
-
Königswinter-Oberdollendorf 06:48:00
-
Königswinter-Longenburg 06:50:00
-
Königswinter, Clemens-August-Str. 06:53:00
-
Königswinter Fähre 06:54:00
-
Königswinter Denkmal 06:55:00
-
Rhöndorf Bahnhof 06:58:00
-
Bad Honnef Am Spitzenbach 06:59:00
-
Bad Honnef Stadtbahn 07:01:00
Route:
-
Bonn Museum Koenig
-
Bonn Bundesrechnungshof/Auswärtiges Amt 06:35:00
-
Bonn Juridicum 06:36:00
-
Bonn Universität/Markt 06:38:00
-
Bonn Hbf (tief) 06:40:00
-
Bonn Stadthaus 06:42:00