Bundesrechnungshof/Auswärtiges Amt in Bonn
Adenauerallee 112,
53113Bonn
The next departure is direction Bad Godesberg Stadthalle, Bonn.
Route:
-
Bonn Bundesrechnungshof/Auswärtiges Amt
-
Bonn Museum Koenig 16:11:00
-
Gronau Heussallee/Museumsmeile, Bonn 16:13:00
-
Bonn Gronau Ollenhauerstraße 16:14:00
-
Bonn Gronau Olof-Palme-Allee 16:16:00
-
Bonn Max-Löbner-Str./Friesdorf 16:17:00
-
Bonn Hochkreuz/Deutsches Museum Bonn 16:19:00
-
Bonn-Plittersdorf, Wurzerstr. 16:21:00
-
Bad Godesberg Plittersdorfer Str., Bonn 16:22:00
-
Bad Godesberg Bahnhof, Bonn 16:23:00
-
Bad Godesberg Stadthalle, Bonn 16:25:00
Route:
-
Bonn Bundesrechnungshof/Auswärtiges Amt
-
Bonn Juridicum 16:13:00
-
Bonn Universität/Markt 16:15:00
-
Bonn Hbf (tief) 16:17:00
-
Bonn Stadthaus 16:18:00
-
Bonn Bertha-von-Suttner-Pl./Beethovenhaus 16:21:00
-
Bonn Konrad-Adenauer-Platz 16:24:00
-
Bonn-Vilich-Rheindorf, Adelheidisstr. 16:26:00
-
Bonn-Vilich 16:27:00
-
Bonn-Vilich-Müldorf 16:30:00
-
Hangelar West 16:31:00
-
Hangelar Mitte 16:33:00
-
Hangelar Ost 16:34:00
-
St Augustin Ort 16:35:00
-
St Augustin Kloster 16:37:00
-
Sankt Augustin Zentrum 16:38:00
-
St Augustin-Mülldorf 16:39:00
-
Siegburg Bahnhof 16:42:00
Route:
-
Bonn Bundesrechnungshof/Auswärtiges Amt
-
Bonn Museum Koenig 16:17:00
-
Bonn Heussallee/Museumsmeile 16:19:00
-
Bonn Gronau Ollenhauerstraße 16:20:00
-
Bonn Gronau Olof-Palme-Allee 16:22:00
-
Bonn Hochkreuz Robert-Schuman-Platz 16:23:00
-
Bonn-Hochkreuz Rheinaue 16:24:00
-
Bonn-Ramersdorf 16:27:00
-
Bonn-Oberkassel Nord 16:28:00
-
Bonn-Oberkassel Mitte 16:29:00
-
Bonn-Oberkassel Süd/Römlinghoven 16:31:00
-
Königswinter-Oberdollendorf Nord 16:32:00
-
Königswinter-Oberdollendorf 16:34:00
-
Königswinter-Longenburg 16:36:00
-
Königswinter, Clemens-August-Str. 16:39:00
Route:
-
Bonn Bundesrechnungshof/Auswärtiges Amt
-
Bonn Juridicum 16:18:00
-
Bonn Universität/Markt 16:20:00
-
Hauptbahnhof, Bonn 16:22:00
-
Bonn West 16:24:00
-
Propsthof Nord, Bonn 16:25:00
-
Tannenbusch Süd, Bonn 16:27:00
-
Tannenbusch Mitte, Bonn 16:29:00
-
Buschdorf, Bonn 16:30:00
-
Hersel, Bornheim (Rheinland) 16:32:00
-
Uedorf, Bornheim (Rheinland) 16:34:00
-
Widdig, Bornheim (Rheinland) 16:35:00
-
Urfeld, Wesseling 16:37:00
-
Wesseling Süd 16:39:00
-
Wesseling (Stadtbahn) 16:41:00
-
Wesseling Nord 16:45:00
-
Godorf Bahnhof, Köln 16:47:00
-
Sürth Bahnhof, Köln 16:51:00
-
Rodenkirchen Michaelshoven, Köln 16:53:00
-
Rodenkirchen Siegstr., Köln 16:54:00
-
Rodenkirchen Bahnhof, Köln 16:55:00
-
Marienburg Heinrich-Lübke-Ufer, Köln 16:57:00
-
Marienburg Bayenthalgürtel, Köln 16:59:00
-
Bayenthal Schönhauser Str., Köln 17:00:00
-
Ubierring, Köln 17:03:00
-
Chlodwigplatz, Köln 17:05:00
-
Ulrepforte, Köln 17:07:00
-
Eifelstr., Köln 17:09:00
-
Barbarossaplatz, Köln 17:12:00
-
Poststr., Köln 17:14:00
-
Neumarkt, Köln 17:15:00
-
Appellhofplatz, Köln 17:17:00
-
Dom/Hauptbahnhof, Köln 17:19:00
-
Breslauer Platz/Hauptbahnhof, Köln 17:20:00
-
Ebertplatz, Köln 17:22:00
-
Reichenspergerplatz, Köln 17:23:00
-
Riehl Kinderkrankenhaus, Köln 17:26:00
-
Riehl Amsterdamer Str./Gürtel, Köln 17:28:00
-
Niehl Nesselrodestr., Köln 17:29:00
-
Niehl Sebastianstr., Köln 17:31:00
Route:
-
Bonn Bundesrechnungshof/Auswärtiges Amt
-
Bonn Museum Koenig 16:21:00
-
Gronau Heussallee/Museumsmeile, Bonn 16:23:00
-
Bonn Gronau Ollenhauerstraße 16:24:00
-
Bonn Gronau Olof-Palme-Allee 16:26:00
-
Bonn Max-Löbner-Str./Friesdorf 16:27:00
-
Bonn Hochkreuz/Deutsches Museum Bonn 16:29:00
-
Bonn-Plittersdorf, Wurzerstr. 16:31:00
-
Bad Godesberg Plittersdorfer Str., Bonn 16:32:00
-
Bad Godesberg Bahnhof, Bonn 16:33:00
-
Bad Godesberg Stadthalle, Bonn 16:35:00
Route:
-
Bonn Bundesrechnungshof/Auswärtiges Amt
-
Bonn Juridicum 16:23:00
-
Bonn Universität/Markt 16:25:00
-
Bonn Hbf (tief) 16:27:00
-
Bonn Stadthaus 16:28:00
-
Bonn Bertha-von-Suttner-Pl./Beethovenhaus 16:31:00
-
Bonn Konrad-Adenauer-Platz 16:34:00
-
Bonn-Vilich-Rheindorf, Adelheidisstr. 16:36:00
-
Bonn-Vilich 16:37:00
-
Bonn-Vilich-Müldorf 16:40:00
-
Hangelar West 16:41:00
-
Hangelar Mitte 16:43:00
-
Hangelar Ost 16:44:00
-
St Augustin Ort 16:45:00
-
St Augustin Kloster 16:47:00
-
Sankt Augustin Zentrum 16:48:00
-
St Augustin-Mülldorf 16:49:00
-
Siegburg Bahnhof 16:52:00