Bundesrechnungshof/Auswärtiges Amt in Bonn
Adenauerallee 112,
53113Bonn
The next departure is direction Bad Godesberg Stadthalle, Bonn.
Route:
-
Bonn Bundesrechnungshof/Auswärtiges Amt
-
Bonn Museum Koenig 19:31:00
-
Gronau Heussallee/Museumsmeile, Bonn 19:33:00
-
Bonn Gronau Ollenhauerstraße 19:34:00
-
Bonn Gronau Olof-Palme-Allee 19:36:00
-
Bonn Max-Löbner-Str./Friesdorf 19:37:00
-
Bonn Hochkreuz/Deutsches Museum Bonn 19:39:00
-
Bonn-Plittersdorf, Wurzerstr. 19:41:00
-
Bad Godesberg Plittersdorfer Str., Bonn 19:42:00
-
Bad Godesberg Bahnhof, Bonn 19:43:00
-
Bad Godesberg Stadthalle, Bonn 19:45:00
Route:
-
Bonn Bundesrechnungshof/Auswärtiges Amt
-
Bonn Museum Koenig 19:41:00
-
Gronau Heussallee/Museumsmeile, Bonn 19:43:00
-
Bonn Gronau Ollenhauerstraße 19:44:00
-
Bonn Gronau Olof-Palme-Allee 19:46:00
-
Bonn Max-Löbner-Str./Friesdorf 19:47:00
-
Bonn Hochkreuz/Deutsches Museum Bonn 19:49:00
-
Bonn-Plittersdorf, Wurzerstr. 19:51:00
-
Bad Godesberg Plittersdorfer Str., Bonn 19:52:00
-
Bad Godesberg Bahnhof, Bonn 19:53:00
-
Bad Godesberg Stadthalle, Bonn 19:55:00
Route:
-
Bonn Bundesrechnungshof/Auswärtiges Amt
-
Bonn Museum Koenig 19:47:00
-
Bonn Heussallee/Museumsmeile 19:49:00
-
Bonn Gronau Ollenhauerstraße 19:50:00
-
Bonn Gronau Olof-Palme-Allee 19:52:00
-
Bonn Hochkreuz Robert-Schuman-Platz 19:53:00
-
Bonn-Hochkreuz Rheinaue 19:54:00
-
Bonn-Ramersdorf 19:57:00
-
Bonn-Oberkassel Nord 19:58:00
-
Bonn-Oberkassel Mitte 19:59:00
-
Bonn-Oberkassel Süd/Römlinghoven 20:01:00
-
Königswinter-Oberdollendorf Nord 20:02:00
-
Königswinter-Oberdollendorf 20:04:00
-
Königswinter-Longenburg 20:06:00
-
Königswinter, Clemens-August-Str. 20:09:00
-
Königswinter Fähre 20:10:00
-
Königswinter Denkmal 20:11:00
-
Rhöndorf Bahnhof 20:14:00
-
Bad Honnef Am Spitzenbach 20:16:00
-
Bad Honnef Stadtbahn 20:18:00
Route:
-
Bonn Bundesrechnungshof/Auswärtiges Amt
-
Bonn Juridicum 19:48:00
-
Bonn Universität/Markt 19:50:00
-
Hauptbahnhof, Bonn 19:52:00
-
Bonn West 19:54:00
-
Propsthof Nord, Bonn 19:55:00
-
Tannenbusch Süd, Bonn 19:57:00
-
Tannenbusch Mitte, Bonn 19:59:00
-
Buschdorf, Bonn 20:00:00
-
Hersel, Bornheim (Rheinland) 20:02:00
-
Uedorf, Bornheim (Rheinland) 20:04:00
-
Widdig, Bornheim (Rheinland) 20:05:00
-
Urfeld, Wesseling 20:07:00
-
Wesseling Süd 20:09:00
-
Wesseling (Stadtbahn) 20:11:00
Route:
-
Bonn Bundesrechnungshof/Auswärtiges Amt
-
Bonn Museum Koenig 19:51:00
-
Gronau Heussallee/Museumsmeile, Bonn 19:53:00
-
Bonn Gronau Ollenhauerstraße 19:54:00
-
Bonn Gronau Olof-Palme-Allee 19:56:00
-
Bonn Max-Löbner-Str./Friesdorf 19:57:00
-
Bonn Hochkreuz/Deutsches Museum Bonn 19:59:00
-
Bonn-Plittersdorf, Wurzerstr. 20:01:00
-
Bad Godesberg Plittersdorfer Str., Bonn 20:02:00
-
Bad Godesberg Bahnhof, Bonn 20:03:00
-
Bad Godesberg Stadthalle, Bonn 20:05:00
Route:
-
Bonn Bundesrechnungshof/Auswärtiges Amt
-
Bonn Juridicum 19:53:00
-
Bonn Universität/Markt 19:55:00
-
Bonn Hbf (tief) 19:57:00
-
Bonn Stadthaus 19:58:00
-
Bonn Bertha-von-Suttner-Pl./Beethovenhaus 20:01:00
-
Bonn Konrad-Adenauer-Platz 20:04:00
-
Bonn-Vilich-Rheindorf, Adelheidisstr. 20:06:00
-
Bonn-Vilich 20:07:00
-
Bonn-Vilich-Müldorf 20:09:00
-
Hangelar West 20:10:00
-
Hangelar Mitte 20:12:00
-
Hangelar Ost 20:13:00
-
St Augustin Ort 20:14:00
-
St Augustin Kloster 20:16:00
-
Sankt Augustin Zentrum 20:17:00
-
St Augustin-Mülldorf 20:18:00
-
Siegburg Bahnhof 20:21:00