Hauptbahnhof in Aachen
Hackländerstrasse 5,
52064Aachen
The next departure is direction Ponttor - Uniklinik - Schanz.
Route:
-
Hauptbahnhof (Bus), Aachen
-
Normaluhr, Aachen 16:24:00
-
Augustastraße (Suermondt-Ludwig-Museum), Aachen 16:26:00
-
Kaiserplatz, Aachen 16:28:00
-
Hansemannplatz, Aachen 16:29:00
-
Eurogress, Aachen 16:30:00
-
Ehrenmal/Lousberg, Aachen 16:31:00
-
Ponttor, Aachen 16:34:00
-
Audimax, Aachen 16:35:00
-
Westbahnhof (Bus), Aachen 16:37:00
-
Mies-van-der-Rohe-Straße, Aachen 16:38:00
-
Seffenter Weg, Aachen 16:39:00
-
Hörnstieg, Aachen 16:40:00
-
Hörn Kastanienweg, Aachen 16:40:00
-
Hörn Brücke, Aachen 16:41:00
-
Forckenbeckstraße, Aachen 16:42:00
-
Campus Melaten (Physikzentrum), Aachen 16:43:00
-
Otto-Blumenthal-Straße, Aachen 16:44:00
-
Wendlingweg, Aachen 16:45:00
-
Worringer Weg, Aachen 16:46:00
-
Uniklinik, Aachen 16:47:00
-
Westfriedhof, Aachen 16:55:00
-
Venskyhäuschen, Aachen 16:57:00
-
Kuckelkorn, Aachen 16:59:00
-
Gartenstraße, Aachen 17:00:00
-
Schanz (Jakobstraße), Aachen 17:02:00
-
Luisenhospital, Aachen 17:03:00
-
Misereor, Aachen 17:05:00
-
Hauptbahnhof (Bus), Aachen 17:08:00
-
Normaluhr, Aachen 17:09:00
-
Augustastraße (Suermondt-Ludwig-Museum), Aachen 17:11:00
-
Kaiserplatz, Aachen 17:13:00
-
Hansemannplatz, Aachen 17:14:00
-
Eurogress, Aachen 17:15:00
-
Ehrenmal/Lousberg, Aachen 17:16:00
-
Ponttor, Aachen 17:19:00
-
Audimax, Aachen 17:20:00
-
Westbahnhof (Bus), Aachen 17:22:00
-
Mies-van-der-Rohe-Straße, Aachen 17:23:00
-
Seffenter Weg, Aachen 17:24:00
-
Hörnstieg, Aachen 17:25:00
-
Hörn Kastanienweg, Aachen 17:25:00
-
Hörn Brücke, Aachen 17:26:00
-
Forckenbeckstraße, Aachen 17:27:00
-
Campus Melaten (Physikzentrum), Aachen 17:28:00
-
Otto-Blumenthal-Straße, Aachen 17:29:00
-
Wendlingweg, Aachen 17:30:00
-
Worringer Weg, Aachen 17:31:00
-
Uniklinik, Aachen 17:32:00
Route:
-
Hauptbahnhof (Bus), Aachen
-
Misereor, Aachen 16:29:00
-
Luisenhospital, Aachen 16:30:00
-
Schanz (Jakobstraße), Aachen 16:32:00
-
Lochnerstraße, Aachen 16:34:00
-
Turmstraße, Aachen 16:35:00
-
Königstraße, Aachen 16:36:00
-
Technische Hochschule, Aachen 16:37:00
-
Driescher Gässchen (RWTH Aachen), Aachen 16:39:00
-
Ponttor, Aachen 16:44:00
-
Ehrenmal/Lousberg, Aachen 16:46:00
-
Eurogress, Aachen 16:48:00
-
Hansemannplatz, Aachen 16:50:00
-
Kaiserplatz, Aachen 16:51:00
-
Augustastraße (Suermondt-Ludwig-Museum), Aachen 16:53:00
-
Normaluhr, Aachen 16:55:00
-
Hauptbahnhof (Bus), Aachen 16:57:00
-
Misereor, Aachen 16:59:00
-
Luisenhospital, Aachen 17:00:00
-
Schanz (Jakobstraße), Aachen 17:02:00
-
Lochnerstraße, Aachen 17:04:00
-
Turmstraße, Aachen 17:05:00
-
Königstraße, Aachen 17:06:00
-
Technische Hochschule, Aachen 17:07:00
-
Driescher Gässchen (RWTH Aachen), Aachen 17:09:00
-
Ponttor, Aachen 17:14:00
Route:
-
Hauptbahnhof (Bus), Aachen
-
Normaluhr, Aachen 16:30:00
-
Rosenquelle, Aachen 16:31:00
-
Gillesbachtal, Aachen 16:32:00
-
Marienhospital, Aachen 16:33:00
-
Burtscheid, Aachen 16:34:00
-
Heißberg, Aachen 16:35:00
-
Bayernallee, Aachen 16:36:00
-
Siegel, Aachen 16:37:00
-
Bismarckturm, Aachen 16:38:00
-
Waldfriedhof, Aachen 16:39:00
-
Grüne Eiche, Aachen 16:42:00
-
Oberforstbach Kohlshof, Aachen 16:45:00
-
Rasthaus Lichtenbusch, Aachen 16:46:00
-
Lichtenbusch Broich (Zollamt), Aachen 16:46:00
-
Lichtenbusch, Aachen 16:47:00
-
Lichtenbusch Erlenpütz, Aachen 16:48:00
-
Oberforstbach Laschet, Aachen 16:49:00
-
Oberforstbach Tannenallee, Aachen 16:50:00
-
Oberforstbach Schule, Aachen 16:51:00
-
Oberforstbach, Aachen 16:52:00
-
Schleckheim Kroitzheider Weg, Aachen 16:53:00
-
Schleckheim Kapelle, Aachen 16:54:00
-
Nütheim, Aachen 16:55:00
-
Walheim Friedhof, Aachen 16:57:00
-
Walheim Hochhausring, Aachen 16:58:00
-
Walheim, Aachen 16:59:00
-
Walheim Prämienstraße, Aachen 17:00:00
-
Walheim Albert-Einstein-Straße, Aachen 17:01:00
-
Walheim Sperberweg, Aachen 17:02:00
-
Walheim Hasbach, Aachen 17:02:00
Route:
-
Hauptbahnhof (Bus), Aachen
-
Misereor, Aachen 16:31:00
-
Alter Posthof, Aachen 16:34:00
-
Elisenbrunnen, Aachen 16:36:00
-
Bushof, Aachen 16:39:00
-
Hansemannplatz, Aachen 16:41:00
-
Blücherplatz, Aachen 16:42:00
-
Ludwig Forum, Aachen 16:43:00
-
Talbot, Aachen 16:45:00
-
Liebigstraße, Aachen 16:47:00
-
Prager Ring, Aachen 16:49:00
-
Haaren Markt, Aachen 16:52:00
-
Haaren Denkmal, Aachen 16:54:00
-
Haaren Am Haarberg, Aachen 16:56:00
-
Broichweiden Kaninsberg, Würselen 16:59:00
-
Broichweiden Kapellenfeldchen, Würselen 17:00:00
-
Broichweiden Sankt Jobs, Würselen 17:01:00
-
Weiden Wersch, Würselen 17:03:00
-
Weiden Kirche, Würselen 17:05:00
-
Broichweiden Vorweiden, Würselen 17:07:00
-
Broichweiden Linden Ziegelei, Würselen 17:08:00
-
Broichweiden Linden Kirche, Würselen 17:09:00
-
Broichweiden Neusen Kreuz, Würselen 17:11:00
-
Broichweiden Neusen Fronhofstraße, Würselen 17:12:00
-
Siedlung Broich Greifswalder Straße, Alsdorf (Rhei 17:13:00
-
Siedlung Broich Oststraße, Alsdorf (Rheinland) 17:14:00
-
Siedlung Broich Randsiedlung, Alsdorf (Rheinland) 17:15:00
-
Mariadorf Am Neuen Markt, Alsdorf (Rheinland) 17:17:00
-
Blumenrath Holbeinstraße, Alsdorf (Rheinland) 17:18:00
-
Blumenrath Albert-Schweitzer-Straße, Alsdorf (Rhei 17:19:00
-
Blumenrath Montanstr./Poststraße, Alsdorf (Rheinla 17:20:00
-
Begau Siedlung, Alsdorf (Rheinland) 17:21:00
-
Mariadorf Dreieck, Alsdorf (Rheinland) 17:23:00
-
Mariadorf Altes Rathaus, Alsdorf (Rheinland) 17:24:00
-
Hoengen Hans-Böckler-Straße, Alsdorf (Rheinland) 17:25:00
-
Hoengen Schillerstraße, Alsdorf (Rheinland) 17:26:00
-
Hoengen Goethestraße, Alsdorf (Rheinland) 17:27:00
Route:
-
Hauptbahnhof (Bus), Aachen
-
Misereor, Aachen 16:31:00
-
Alter Posthof, Aachen 16:34:00
-
Elisenbrunnen, Aachen 16:36:00
-
Bushof, Aachen 16:39:00
-
Hansemannplatz, Aachen 16:41:00
-
Blücherplatz, Aachen 16:42:00
-
STAWAG, Aachen 16:43:00
-
Carolus Thermen, Aachen 16:44:00
-
Rolandstraße, Aachen 16:45:00
-
Alter Tivoli, Aachen 16:47:00
-
Sportpark Soers, Aachen 16:48:00
-
Eulershof, Aachen 16:50:00
-
Strangenhäuschen, Aachen 16:53:00
-
Kaisersruh, Würselen 16:55:00
-
Paulinenstraße, Würselen 16:57:00
-
Neuhauser Straße, Würselen 16:58:00
-
Parkhotel, Würselen 17:00:00
-
Brückweg, Würselen 17:03:00
-
Gouleystraße, Würselen 17:04:00
-
Immeln, Würselen 17:04:00
-
Birk, Würselen 17:06:00
-
Schleibach Schleibacher Hof, Alsdorf (Rheinland) 17:08:00
-
Ofden Überheide, Alsdorf (Rheinland) 17:09:00
-
Kellersberg Weiher, Alsdorf (Rheinland) 17:11:00
-
Annapark Bahnhof (Bus), Alsdorf (Rheinland) 17:14:00
-
Anna I, Alsdorf (Rheinland) 17:18:00
-
Denkmalplatz, Alsdorf (Rheinland) 17:19:00
-
Schaufenberger Straße, Alsdorf (Rheinland) 17:20:00
-
Linnicher Straße, Alsdorf (Rheinland) 17:21:00
-
Gesamtschule, Alsdorf (Rheinland) 17:22:00
-
Neuweiler, Alsdorf (Rheinland) 17:23:00
-
Oidtweiler Kloshaus, Baesweiler 17:25:00
-
Oidtweiler Kapelle, Baesweiler 17:26:00
-
BürgerMitteBaesweiler, Baesweiler 17:27:00
-
Bushof, Baesweiler 17:29:00
-
Parkstraße, Baesweiler 17:32:00
-
Jülicher Straße, Baesweiler 17:33:00
-
Place de Montesson, Baesweiler 17:34:00
-
Setterich Im Weinkeller, Baesweiler 17:35:00
-
Setterich Bahnstraße, Baesweiler 17:36:00
-
Setterich Neue Mitte, Baesweiler 17:38:00
-
Setterich Siedlung, Baesweiler 17:39:00
Route:
-
Aachen Hbf
-
Aachen-Rothe Erde 16:34:00
-
Eilendorf 16:39:00
-
Stolberg(Rheinl)Hbf 16:43:00
-
Stolberg(Rheinl)Hbf Gl.27 16:50:00
-
Stolberg-Schneidmühle 16:52:00
-
Stolberg-Mühlener Bahnhof 16:55:00
-
Stolberg-Rathaus 16:56:00